Wspomniany we wcześniejszym newsie sparing z Amatorem Rudziniec definitywnie zakończy sezon jesienny dla piłkarzy ŁTS Łabędy.
Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną się około 10 stycznia, a kilka dni później zostanie rozegrany wyjazdowy sparing z Rozwój II Katowice.
Runda wiosenna rozpocznie się 19 marca.

Młodziki Tomka Pawlika zajeły 1 miejsce w rozgrywkach swojej grupy Zabrze D1 Grupa 3.
W pozostałych dwóch grupach pierwsze miejsca zajęły KS MOSIR Sparta Zabrze I oraz LKS 35 Gierałtowice.
Wszystkie drużyny muszą wziąć udział w trójbarażach.
Pierwszy mecz Młodzików już w niedzielę o 11:00 w Łabędach ze Spartą Zabrze.

W sobotę 21.11.2015 o 10:30 Juniorzy Rafała Adamczyka rozegrają w Bojkowie sparing KS Bojków.
Po 10 kolejkach Łabędzianie zajmują 2 miejsce a KS Bojków 5.

W sobotę 28.11.2015 (najprawdopodobniej około godziny 11:00) swój sparing rozegra również I Zespół ŁTS Łabędy.
Przeciwnikiem będzie drużyna Amator Rudziniec prowadzona przez Tomasza Pawlika.
Amator Rudziniec jest drużyną grająca w B klasie. 
Jeśli dopisze pogoda w ciągu kilku dni poprzedzających mecz to spotkanie zostanie rozegrane w Łabędach.
W przypadku niesprzyjającej pogody spotkanie zostanie rozegrane w Rudzińcu.

Odnowiona strona ŁTS została oddana niewiele ponad 3 miesiące temu. 
Od tego czasu odwiedziło nas ponad 93tyś osób.
W dniu dzisiejszym pękła magiczna liczba 1100000 (od początku istnienia strony ŁTS w ogóle).
Niemal każdego dnia odwiedza nas ponad 1000 osób, a często jest to nawet ponad 1500 osób dziennie. Rekord wynosi około 1900 wejść.
Październik to ponad 40tyś wejść na stronę. Obecnie w połowie listopada mamy już ponad 21tyś.

Fanpage na Facebooku istnieje również 3 miesiące. Mamy już ponad 400 lajków :-)
Post o największym zasięgu (ponad 2500 osób) to filmik "Profesor Kantor wyrównuje na 1:1 z meczu z Wilkami"
Drugi najczęściej wyświetlany post to informacja o ŁTS jako mistrzu jesieni :-) z przed 2 dni (ponad 2200)

Youtube to aktualnie 12 subskrybujących i 39 filmów.
Najczęściej wyświetlane filmy to:
- wywiad z trenerem Tomaszem Owczarkiem - 193
- wywiad z Łukaszem Bałuszyńskim - 165
- radość po wygranej w Czernicy - 141

Twitter to 11 obserwujących i 300 Tweetów.
Instagram to 16 osób obserwujących i 50 fotografii.

Jesteśmy drużyną, która najprawdopodobniej w całej lidze okręgowej ma najbardziej rozbudowane Social Media :-)

To wszystko dzięki Wam.

DZIĘKUJEMY!!! :-)

W dniu dzisiejszym Juniorzy Rafała Adamczyka podejmowali zespół Czarnych Pyskowice.

Niestety Łabędzianie ulegli kolegom z zza miedzy 0:2.

Bramki dla Czarnych Pyskowice zdobyli Paweł Kata oraz Adrian Drążek.

W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał ŁTS.

 

Tym samym na zakończenie sezonu jesiennego Juniorzy spadli z pierwszej na drugą pozycję z wynikiem 23 punktów.

Aktualna tabela.

 

Po zakończeniu rundy jesiennej klasyfikacja strzelców ŁTS Łabędy wygląda następująco:
1 miejsce - Łukasz Bałuszyński - 14 goli.
2 miejsce - Łukasz Guzy, Krzysztof Dłubała - 5 goli.
4 miejsce - Łukasz Plech - 4 gole.
5 miejsce - Wojciech Blaszke, Radosław Góra, Rafał Adamczyk, Szymon Ignacek, Sławomir Kantor  - 2 gole

Gratulacje dla Łukasza Bałuszyńskiego oraz wszystkich naszych strzelców. Biorąc pod uwagę, że Łukasz Bałuszyński nie grał we wszystkich spotkaniach z powodu problemów zdrowotnych to jego wynik jest imponujący. 
Strzelał średnio co najmniej jedną bramkę w meczu. 
Trzeba również dodać, że o klasyfikacji końcowej zdecydowały również względy pozaboiskowe.
Zgodnie z regulaminem po ostatnim meczu z Zameczkiem Czernica wygranym przez nas walkowerem (na boisku 4:2 dla ŁTS) anulowano bramki z tego spotkania Łukaszowi Bałuszyńskiemu, Wojtkowi Blaszke, Łukaszowi Guzemu oraz Dominikowi Hakowi. 
Szkoda zwłaszcza tego ostatniego, ponieważ była to pierwsza bramka Dominika w barwach ŁTS ŁABĘDY strzelona w bardzo ważnym momencie, dająca nam prowadzenie w meczu. 
Więc o tej bramce będziemy jeszcze długo pamiętać, ale w oficjalnych statystykach niestety jej nie znajdziemy.
Z przepisami nie dyskutujemy, jako ciekawostkę natomiast podamy, że bramki w przypadku walkowera są anulowane ale zółte kartki już nie :) 

ŁTS ŁABĘDY MISTRZEM JESIENI !!!

Za nami 15 kolejka Ligi Okręgowej, grupa Katowice III. Dzisiejsze spotkania były ostatnimi tej rundy.
Na półmetku rozgrywek ku naszemu ogromnemu zadowoleniu pierwsze miejsce utrzymała drużyna ŁTS ŁABĘDY pokonując na własnym boisku zespół Silesia Lubomia 3:1.
Łabędzcy Mistrzowie Jesieni zakończyli rundę z imponującym wynikiem 35 punktów, odnotowując w całej rundzie 11 zwycięstw, dwa remisy i tylko dwie porażki.
Taką samą liczbę punktów odnotowały również Wilki Wilcza, ale z racji naszej wygranej w bezpośrednim starciu z tym zespołem to właśnie nasz zespół jest liderem tabeli po rundzie jesiennej. 

Satysfakcja z wyniku jest tym większa, że pierwsze mecze rundy nie napawały optymizmem. Jeszcze dwa miesiące temu zajmowaliśmy czwartą lokatę i do lidera brakowało nam aż 8 punktów. 
Ostatnie mecze to był jednak festiwal zwycięstw w naszym wydaniu. Podopieczni Tomasza Owczarka wygrali siedem ostatnich spotkań z rzędu, a niepokonani jesteśmy od jedenastu spotkań. 
Seria jest więc imponująca.

Drugie miejsce w tabeli zajmują wspomniani wcześniej Wilki Wilcza. Drużyna ta przez większą część rundy zajmowała fotel lidera.

Na trzecim miejscu pozostaje bardzo dobrze spisująca się drużyna Dąb Gaszowice, której w bezpośrednim starciu ŁTS uległ. Była to jedna z dwóch porażek naszej drużyny w tym sezonie. 

Tabelę po końcu rundy jesiennej zamykają już tradycyjnie Zryw Radonia oraz nasz lokalny rywal Fortuna Gliwice.

Gratulacje dla naszych zawodników, sztabu szkoleniowego, działaczy oraz wszystkich tych, którzy w mniejszym bądź większym stopniu przyczynili się do tego niewątpliwego sukcesu, jakim jest pierwsze miejsce w tabeli po zakończonej rundzie. 
Mamy nadzieję, że dobra passa na wiosnę zostanie utrzymana i na Fiołkową zawita IV liga czego sobie i wszystkim sympatykom klubu życzymy.

Aktualna tabela oraz wyniki ostatniej kolejki

Wybór Piłkarza roku 2015

W dniu dzisiejszym w trakcie meczu z Silesia Lubomia odbyło się głosowanie na Piłkarza roku 2015 ŁTS Łabędy.
Lista zawierała 20 nazwisk piłkarzy grających w bieżącym sezonie w drużynie.
Był to już 18 plebiscyt.
W trakcie głosowania oddano 138 głosów (w tym 2 nieważne).

Piłkarzem roku został Łukasz Bałuszyński.
Drugie miejsce zajął Krzysztof Dłubała.
Trzecie miejsce zajął kapitan Sławomir Kantor.
Czwarte miejsce zajął Rafał Adamczyk
Piąte miejsce zajął Tomasz Michalik.

 

Wywiad z Łukaszem Bałuszyńskim

Na podsumowanie sezonu trochę statystyk z 15 kolejek:
- powinno odbyć się 120 meczów, odbyło się 119
- najwyższa wygrana u siebie 11:1 (Naprzód Borucin - Fortuna Gliwice)
- najwyższa wygrana na wyjeździe 0:6 (Fortuna Gliwice - Zryw Radonia oraz Naprzód Rydułtowy - Dąb Gaszowice)
- strzelono łącznie 474 bramki, co daje 31,87 bramek na kolejkę i 3,98 bramki na mecz
- u siebie strzelono 273 bramki, co daje 18,35 na kolejkę o 2,29 na mecz
- na wyjeździe strzelono 201 bramek, co daje 13,51 na kolejkę i 1,69 na mecz

 

Źródło: www.regionalnapilka.pl

W dniu dzisiejszym (14.11) ŁTS Łabędy podejmował na własnym boisku drużynę Silesia Lubomia.
Już na samym początku meczu goście mogli zdobyć bramkę po nieudanym przejęciu piłki przez Łukasza Dubkowieckiego, ale na szczęście im się nie udało.
Zespół z Lubomii od samego początku próbował naciskać Łabędzian, aby zdobyć bramkę, niemniej ich próby okazywały się bezskuteczne.
W 7" pięknym golem z rzutu wolnego zaskoczył bramkarza Silesii Łukasz Bałuszyński. 
W 31" na 2:0 dla ŁTS wynik podwyższył kapitan zespołu Sławomir Kantor.
Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.
W drugiej połowie zespół gości ruszył do boju, co zakończyło się utratą bramki przez gospodarzy w 52".
Dodatkowo w 59" żółtą kartę otrzymał Krzysztof Dłubała (ŁTS Łabędy).
Po stracie bramki Łabędzianie próbowali stworzyć akcję, która by pozwoliła umocnić wynik meczu.
Ten sam plan próbowali zrealizować goście, w związku z tym widzieliśmy wiele ciekawych akcji, które nie kończyły się żadnymi bramkami.
Niestety w 72" czerwoną kartę otrzymał Krzysztof Dłubała i musiał opuścić boisko.
Pomimo gry w osłabieniu ŁTS Łabędy nie poddawał się i w dalszym ciągu próbował strzelić bramkę.
Udało się to dopiero  w 89" Łukaszowi Bałuszyńskiemu.
Po dzisiejszej wygranej ŁTS utrzymał pozycję lidera w tabeli.
Mamy tyle samo punktów co Wilki Wilcza, które również wygrały swój dzisiejszy mecz z Jednością Jejkowice.

Ponadto po meczu nastąpił wybór zawodnika roku ŁTS Łabędy, którym został Łukasz Bałuszyński (o tym w osobnym artykule)

NASI SPONSORZY STRATEGICZNI:

 

 

 

 

 

 

 

NASZE LOGO: