Zmieniły się terminy Halowej Ligi Podokręgu Zabrze
Trampkarze Marka Reichelta Grupa C
Zamiast 20.02 10:00-12:15 wystąpią 28.02 14:30-16:00 (Hala Wielowieś Zamkowa 23)
Zmieniły się również drużyny. W grupie C znalazły się MKS II Sośnicowice, MSPN II Górnik, MOSiR Sparta Zabrze i ŁTS Łabędy.
Orliki Tomka Michalika Grupa C
Data bez zmian 07.02 13:00-18:00 (Hala Sośnicowice, Gimnazjalna 6)
W grupie C znalazły się FA II Pyskowice, UKS Gwarek II Zabrze, MSPN II Górnik, ŁTS Łabędy, GSF II Gliwice, Toszecka AP, LKS Amator Rudziniec.
Żaki Dawida Majerowskiego Grupa A
Data bez zmian 21.02 09:00-11:30 (Hala Sośnicowice, Gimnazjalna 6)
W skład grupy A wchodzą FA I Pyskowice, MKS I Zaborze, Górnik I Zabrze, KKS Kolejarz Gliwice, ŁTS Łabędy
Juniorzy Rafała Adamczyka
Data bez zmian 27.02 10:00-15:00 (Hala Sośnica w Gliwicach).
W ich grupie znalazły się KS Piast I Pawłów, MSPN II Górnik, FA Pyskowice, LKS Pogoń Ziemięcice.
Termin dla Młodzików Tomka Pawlika nie został jeszcze podany.

Tydzień temu pierwszy zespół ŁTS rozpoczął treningi. Dzisiaj tj 16 stycznia odbył się pierwszy sparing.
Przeciwnikiem Łabędzian był zespół Rozwój II Katowice, który po jesiennej rundzie zajmuje 8 miejsce w lidze okręgowej grupa Katowice I.
W ich składzie wystąpili zawodnicy rocznika 97-99. Zespół seniorów ŁTS był reprezentowany przez większość podstawowego składu.
W składzie ŁTS Łabędy pojawił się nowy zadownik Maciej Potucha, który został wypożyczony na pół roku z GKS Katowice (w barwach ŁTS będzie grał do czerwca).
Mecz został rozegrany na obiekcie katowickiego Kolejarza przy ul. Alfrefa. Biorąc pod uwagę pogodę to obiekt był w stanie dobrym. Murawa częściowo pokryta była delikatną warstwą śniegu.
Całe boisko było niestety mokre. Pierwsze 20 minut spotkania było w miarę wyrównane. Każda ze stron starała się zdobyć bramkę.
W 22" ŁTS Łabędy stracił pierwszą bramkę, a 5 minut później w 27" było już 2:0.
Pod koniec pierwszej połowy Łabędzianie starali się stworzyć sytuacje do strzelenia bramki, jednakże się nie udało.
W drugiej połowie boisko opuścili:
Dominik Hak, Sławomir Kantor, Adam Bielec, Piotr Sigmundzik a w ich miejsce weszli wszyscy zawodnicy rezerwowi.
Na uwagę zasługuje fakt, że dwóch zawodników Marcin Rochowicz oraz Bartosz Błachut to zawodnicy naszych Juniorów, którzy dotychczas byli trenowani przez Rafała Adamczyka.
Pierwszą bramkę dla ŁTS zdobył w 50" Rafał Adamczyk, gdy piłka wyślizgnęła się bramkarzowi Rozwoju.
Od tego czasu ŁTS jakby obudził się z zimowego snu i zaczął stwarzać coraz więcej sytuacji podbramkowych. W 60" do bramki trafił Bartosz Błachut (Juniorzy).
W 65" boisko opuścił Radek Góra, a jego miejsce zajął Piotr Sigmundzik. Do końca meczu przewagę posiadali zawodnicy ŁTS, którzy około 90" zdobyli 3 bramkę (Piotr Sigmundzik), ale nie została ona uznana z uwagi na spalonego.
W drugiej połowie zawodnicy Rozwoju praktycznie zamilkli. Sprawili coprawda kilka sytuacji, ale nie były one zbyt groźne.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.
Skład
Tomasz Michalik, Maciej Potucha, Marek Adamczyk, Piotr Sigmundzik, Radosław Góra, Adam Bielec, Sławomir Kantor, Jan Goryczka, Dawid Majerowski, Krzysztof Dłubała, Dominik Hak
Rezerwa:
Rafał Perczyński, Damian Pająk, Marcin Rochowicz, Bartosz Błachut
Najbliższy sparing w Żarkach z Zielonymi Żarki.
Warto wspomnieć, że w miarę możliwości z I zespołem treningi zaczną zawodnicy Juniorów Krzysztof Zelek, Piotr Jończyk oraz Mateusz Urbański.
Mecz odbędzie się na boisku katowickiego Kolejarza.
Początek meczu 13:50

Wszystkie młodsze drużyny ŁTS Łabędy zostały zgłoszone do Halowej Ligi Podokręgu Zabrze 2016.
Żaki Dawida Majerowskiego zagrają 21.02.2016 w Hali w Sośnicowicach.
W ich grupie znalazły się zespoły FA I Pyskowice, MKS I Zaborze, Górnik I Zabrze, KKS Kolejarz Gliwice.
Wszystkie mecze będą rozgrywane w wymiarze czasowym 1x13 minut
Orliki Tomka Michalika zagrają 07.02.2016 w Hali w Sośnicowicach.
W ich grupie znalazły się zespoły FA II Pyskowice, UKS Gwarek II Zabrze, MSPN II Górnik, GSF Gliwice, Toszecka AP, LKS Amator Rudziniec.
Mecze będą rozgrywane w wymiarze czasowym 1x9 minut.
Trampkarze Marka Reichelta zagrają 20.02.2015 w Hali w Wielowsi.
W ich grupie znalazły się MKS I Sośnicowice, MSPN I Górnik, LKS Liswarta Lisów, Gimnazjum I Wielowieś.
Wszystkie mecze będą rozgrywane w wymiarze czasowym 1x13 minut
Juniorzy Rafała Adamczyka zagrają 27.02.2015 w Hali w gliwickiej Sośnicy.
W ich grupie znalazły się KS Piast I Pawłów, MSPN II Górnik, FA Pyskowice, LKS Pogoń Ziemięcice.
Wszystkie mecze będą rozgrywane w wymiarze czasowym 1x20 minut
Termin Młodzików Tomka Pawlika zostanie podany w przyszłym tygodniu.
Trzymamy kciuki za nasze drużyny.
Nowy rok już za pasem. 10 stycznia piłkarze I Zespołu wznowią treningi.
Za tydzień 16.01 zagramy również pierwszy sparing z drużyną Rozwój II Katowice.
Zespół ten gra obecnie w lidze okręgowej grupa Katowice I i po rundzie jesiennej zajmuje aktualnie 8 miejsce.
Oprócz tego zaplanowane są jeszcze następujące sparingi:
23.01.2016 Zieloni Żarki
30.01.2016 Jedność Przyszowice
06.02.2016 Tempo Paniówki
17.02.2016 Sarmacja Będzin
20.02.2016 Czarni Pyskowice
02.03.2016 Concordia Knurów
06.03.2016 GKS II Katowice
Za nami I Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Zarządu ŁTS rocznika 2003 i młodszych.
Wzięło w nim udział 8 drużyn: KS Polkowice I, KS Polkowice II, ROW Rybnik, Piast Gliwice, Concordia Knurów, Polonia Bytom, Górnik Zabrze, ŁTS Łabędy.
Turniej odbył się w Centrum Sportowo-Kulturalnych ŁABĘDŹ w Gliwicach.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy:
Grupa A: ŁTS Łabędy, KS Polkowice I, ROW Rybnik, Piast Gliwice
Grupa B: KS Polkowice II, Concordia Knurów, Polonia Bytom, Górnik Zabrze
W pierwszym meczu turnieju w Łabędach Młodziki ŁTS zremisowaly bezbramkowo KS Polkowice I. Obie drużyny grały na wyrównanym poziomie.
W swoim drugim meczu Młodziki przegrały z ROW Rybnik 0:1. Gdyby nie kapitalna postawa bramkarza ŁTS Łabędy Szymona Śmieja wynik mógłby być wyższy.
W trzecim meczu turnieju Młodziki Tomka Pawlika uległy Piastowi Gliwice 0:2.
Po fazie grupowej ŁTS i KS Polkowice I miały tyle samo punktów. O miejscu końcowym zadecydowały rzuty karne, które wygrał ŁTS Łabędy i to Młodziki tego zespołu zmierzyły się o 5 miejsce.
W meczu o 5 miejsce Młodziki Tomka Pawlika uległy KS Polkowice II 2:1. Bramkę dla ŁTS strzelił Stanisław Obermajer.
Zespół Młodzików może mówić o wielkim pechu, gdyż zwycięska bramka dla Polkowic padła w ostatnich sekundach spotkania.
Ostatecznie zespół Tomka Pawlika zajał 6 miejsce w Turnieju Świątecznym.
Bramka strzelona przez Staszka Obermajera była jedyną strzeloną przez Młodzików ŁTS w tym turnieju.
Początkowo drużyny rywalizowały w swoich grupach grając każdy z każdym:
ŁTS Łabędy - KS Polkowice I 0:0
KS Polkowice II - Concordia Knurów 2:0
ROW Rybnik - Piast Gliwice 0:4
Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:3
ŁTS Łabędy - ROW Rybnik 0:1
KS Polkowice II - Górnik Zabrze 0:1
KS Polkowice I - Piast Gliwice 0:1
Polonia Bytom - Concordia Knurów 1:0
ŁTS Gliwice - Piast Gliwice 0:2
KS Polkowice II - Polonia Bytom 0:4
KS Polkowice I - ROW Rybnik 0:2
Concordia Knurów - Górnik Zabrze 0:0
Miejsca w ramach grup:
Grupa A:
1. Piast Gliwice 9 7:0
2. ROW Rybnik 6 3:4
3. ŁTS Łabędy 1 0:3
4. KS Polkowice I 1 0:3
O miejscu 3 i 4 zdecydowały rzuty karne między ŁTS i KS Polkowice I.
Grupa B:
1. Górnik Zabrze 7 4:1
2. Polonia Bytom 6 6:3
3. KS Polkowice II 3 2:5
4. Concordia Knurów 0 0:3
Mecze półfinałowe:
Piast Gliwice - Polonia Bytom 2:1
Górnik Zabrze - ROW Rybnik 0:2
Mecz o 7 miejsce:
KS Polkowice I - Concordia Knurów 1:1 (w karnych lepszy był zespół Concordii)
Mecz o 5 miejsce:
ŁTS Łabędy - KS Polkowice II 1:2
Mecz o 3 miejsce:
Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:0
Mecz o 1 miejsce:
Piast Gliwice - ROW Rybnik 2:2 (3:2 w karnych)
Tabela końcowa:
1. Piast Gliwice
2. ROW Rybnik
3. Polonia Bytom
4. Górnik Zabrze
5. KS Polkowice II
6. ŁTS Łabędy
7. Concordia Knurów
8. KS Polkowice I
Najlepszym strzelcem został piłkarz Piasta Gliwice Bartosz Sroka z 6 bramkami.
Najlepszym bramkarzem została Oliwia Macała z KS Polkowice I. Bramkarce należą się słowa uznania jako jedynej dziewczynie biorącej udział w turnieju.
Najlepszym piłkarzem turnieju został zawodnik Polonii Bytom Kamil Wójcik.
Została przyznana również nagroda specjalna zawodnikowi Górnika Zabrze Szymonowi Bieleckiemu, który podczas meczu najprawdopodobniej złamał rękę.
Sedziowie:
Aneta Kowalska
Agnieszka Bobowska
Sabina Krawczyk
W trakcie turnieju odbył się również mecz trenerów wszystkich młodzików z seniorami ŁTS Łabędy, który zakończył się wynikiem 4:2 dla trenerów. Bramki dla ŁTS strzelali Łukasz Bałuszyński oraz Łukasz Guzy.
W trakcie turnieju pojawili się goście specjalni - Grzegorz Kasprzik (bramkarz Górnika Zabrze), Jorguś (maskotka Górnika Zabrze), Dawid Kudła (bramkarz Pogoni Szczecin).
Zgromadzeni kibice mogli zrobić sobie z nimi zdjęcia oraz zdobyć autografy. Zorganizowane były liczne turnieje np. podbijanie piłki nogą i głową. Dla zawodników odbył się również turniej Quick Feeta.
Dla widzów zorganizowane były dwa konkursy wiedzowe, gdzie nagrodami były piłka z podpisem Grzegorza Kasprzika oraz koszulka i kalendarz Dawida Kudły.
Patronat nad turniejem objął przewodniczący Rady Miasta Gliwice Marek Pszonak
Patronat medialny objęła Telewizja Imperium Gliwice.
Dziękujemy sponsorom:
Sklep Viro Sport z Gliwice
Śląski Związek Piłki Nożnej Podokręg Zabrze
Firma Windoor
Firma Pryzmat
Turniej był bardzo udany. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział. Podziękowania dla kibiców za gorący doping. Podziękowania dla sponsorów za wsparcie.
Szczególne podziękowania dla Tomka Pawlika oraz Mirka Kuczery za włożenie ogromnego wysiłku w organizację całego przedsięwzięcia.
Podziękowania dla spikera Michała Wójtowicza za oprawę komentatorską.
Podziękowania również dla tych, którzy nie zostali wymienieni, ale przyczynili się do zorganizowania turnieju.
Dzisiaj czyli 19.12.2015 Młodziki prowadzone przez Tomka Pawlika wzięły udział w Turnieju Świątecznym w Szczygłowicach organizowanym przez Concordię Knurów i MOSIR w Knurowie.
W turnieju wzięło udział 8 drużyn: Concordia I Knurów, Concordia II Knurów, Slavia I Ruda Śląska, Slavia II Ruda Śląska, Gwiazda Ruda Śląska, ŁTS Łabędy, MOSiR Sparta Zabrze, Akademia Piłki Nożnej Knurów
Drużyny były podzielone na dwie grupy.
Grupa A:
Concordia II Knurów, Slavia I Ruda Śląska, MOSiR Sparta Zabrze, Akademia Piłki Nożnej Knurów
Grupa B:
Concordia I Knurów, Slavia II Ruda Śląska, Gwiazda Ruda Śląska, ŁTS Łabędy
W ramach grupy grał każdy z każdym. Mecze grupowe trwały 15 minut, a półfinałowe i finałowe po 20 minut.
W pierwszym meczu turnieju w Szczygłowicach Młodziki ŁTS Łabędy Tomka Pawlika przegrały z Gwiazdą Ruda Śląska 2:1.
Bramkę strzelił Stanisław Obermajer. Pierwsi prowadzenie objęli zawodnicy z Rudy. Pomimo ich widocznej przewagi Młodziki dzielnie się broniły, a nawet zdobyły bramkę wyrównujacą.
Niestety minutę przed końcem po strzale napastnika Gwiazdy piłka odbita od bramki odbiła się o wracającego zawodnika Łts i wpadła do bramki dając tym samym zwycięstwo Gwieździe.
W drugim meczu turnieju Młodziki rozniosły Slavia II Ruda Śląska 7:0. Bramki dla Łts strzelali Jakub Cetera, Tobiasz Kafanke (3), Stanisław Obermajer (2) i Bartosz Smołka.
Młodzi piłkarze praktycznie nie dali żadnych szans swojemu przeciwnikowi. Piłkarze Slavii mieli kilka sytuacji ale nie byli w stanie zagrozić bramce Szymona Śmieja.
W trzecim meczu turnieju Młodziki uległy Concordii I Knurów 0:4. Pomimo starań i kilku ciekawych sytuacji nie udało się strzelić bramki. W czasie całego meczu na boisku przeważała drużyna przeciwna.
Ostatecznie Młodziki zajęły 3 miejsce w grupie.
W meczu o 5 miejsce Młodziki przegrały 1:2 z MOSiR Sparta Zabrze zajmując 6 pozycje w turnieju. Bramkę strzelił Jakub Cetera.
Juniorzy wystąpili w 7 Ogólnopolskim Turnieju Orzeł Cup
W sobotę 12.12.2015 Juniorzy prowadzeni przez Rafała Adamczyka wystąpili w 7 Ogólnopolskim Turnieju Orzeł Cup organizowanym w Pawonkowie.
W turnieju wzięło udział 7 drużyn: Start Dobrodzień, ŁTS Łabędy, Pogoń Kamyk, Unia Kalety, Promień Glinica, Orzeł Pawonków I, Orzeł Pawonków II.
Mecze trwały 13 min i rozgrywane byłe w systemie każdy z każdym.
Pierwszy mecz turnieju Juniorzy zagrali z Unią Kalety, z którą zremisowali 3:3. Bramki dla ŁTS zdobywali Piotr Jończyk (2) oraz Mateusz Urbański (1).
W drugim meczu turnieju Juniorzy ulegli Pogoni Kamyk 1:5. Honorową bramkę zdobył Mateusz Urbański.
W trzecim meczu Juniorzy zmierzyli się z Promieniem Glinica. Niestety ulegli przeciwnikowi 1:4. Bramkę dla ŁTS zdobył Mateusz Poloczek.
Czwarty mecz również nie był szczęśliwy dla Łabędzian, niestety ulegli drużynie Orzeł Pawonków 2:4. Bramki dla ŁTS zdobyli Piotr Jończyk i Mateusz Urbański.
Złą passę przełamali dopiero w piątym meczu, w którym pokonali Start Dobrodzień 3:2. Bramki strzelali Mateusz Urbański (2) oraz Mateusz Poloczek (1).
W szóstym meczu Juniorzy pokonali drużynę Orzeł Pawonków II aż 3:0. Na listę strzelców wpisali się Marek Składaniec (1) oraz Mateusz Urbański (2).
Ogólnie zespół zajął 5 miejsce z dorobkiem 7 pkt. Królem strzelców został m. in. Mateusz Urbański (ŁTS Łabędy) z 7 bramkami.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Mrugała Paweł, najlepszym zadownikiem Kamil Trojczak, najlepszymi strzelcami Kamil Trojczak oraz wcześniej wspomniany zawodnik naszych Juniorów Mateusz Urbański (po 7 bramek).
Komentarz trenera Rafała Adamczyka:
"Cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w tym turnieju, stał on na wysokim poziomie. Drużyny mądrze grały w piłkę i tworzyły dużo ładnych akcji, które kończyły się równie ładnymi bramkami. Jak pokazuje tabela turniejowa zawodziliśmy przede wszystkim w obronie. Przytrafiało się nam za dużo prostych strat pod własną bramką szczególnie podczas rozgrywania piłki oraz błędów indywidualnych, za co byliśmy karani przez przeciwników. Jednak uważam, że w każdym meczu pokazaliśmy się z dobrej strony, nawet w tych przegranych. Ponieważ w każdym z nich mieliśmy swoje sytuacje bramkowe i jakby poprawić skuteczność to inaczej mógłby się potoczyć ten turniej. Trzeba zaznaczyć, że nasz zawodnik Mateusz Urbański został królem strzelców z 7 bramkami, chociaż ten dorobek też mógł być zdecydowanie lepszy.
Turniej pokazał nam, że jeszcze dużo ciężkiej pracy przed nami i że mamy jeszcze dużo do poprawy. Patrząc na to, że przed turniejem mieliśmy tylko dwa treningi na hali trzeba uznać te zawody za udane. Piłka halowa to trochę inna dyscyplina sportu. Jednak chłopaki pokazali, że potrafią grać do końca i zawsze ambitnie. Gdy udało nam się po pierwszych meczach ustalić optymalne piątki drużyna zaczęła grać bardzo dobrze. Osobiście jestem zwolennikiem takich turniejów i mam nadzieję, że jeszcze będziemy mogli uczestniczyć w podobnych wydarzeniach."





