W dniu dzisiejszym ŁTS Łabędy zmierzył się z Sarmacją Będzin, która obecnie gra w lidze śląskiej I i zajmuje w niej 7 miejsce po rundzie jesiennej.
Dzisiejszy mecz rozpoczął się o 17:00 i zakończył wynikiem 3:0 (1:0) dla Sarmacji. Wynik meczu nie odzwierciedla przebiegu spotkania.
W pierwszej połowie niewielką przewagę posiadali gospodarze, którzy uwieńczyli to strzeloną bramką w 40 minucie.
Podczas pierwszych 45 minut obie drużyny starały się wypracować sytuację strzelecką. Łukasz Bałuszyński oraz Łukasz Plech mieli kilka okazji, ale nie udało się strzelić gola.
Druga połowa była bardziej wyrównana. Niestety w 65 minucie gospodarze po rzucie karnym podyktowanym po faulu zdobyli drugą bramkę. W 77 minucie Sarmacja postawiła kropkę nad "i" strzelając trzeci gol.
Pomimo trzech bramek znakomicie spisał się nowy bramkarz, który w dzisiejszym sparingu przechodził testy. Dobrze wyczuł on strzelca i karnego niemalże obronił.

Skład:
Bramkarz (zawodnik testowany), Maciej Potucha, Rafał Adamczyk, Sebastian Radek, Piotr Sigmundzik, Łukasz Plech, Szymon Ignacek, Radosław Góra, Łukasz Guzy, Łukasz Bałuszyński, Krzysztof Dłubała
Rezerwa:
Marcin Rochowicz, Bartosz Błachut, Adam Bielec, Dawid Majerowski

Zmiany w przerwie:
Zszedł Łukasz Plech, wszedł Dawid Majerowski
Zszedł Sebastian Radek, wszedł Adam Bielec

Zmiany w 70 minucie:
Zszedł Krzysztof Dłubała, wszedł Marcin Rochowicz
Zszedł Łukasz Guzy, Bartosz Błachut

 

Komentarze do meczu:
Tomek Owczarek (trener):
Sarmacja Będzin to dobry zespół, więc wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki sparing. Staraliśmy  się narzucić swoje warunki, ale na Sarmacje było to dzisiaj za mało. Popełniliśmy kilka błędów, ktore przeciwnik wykorzystał. Jestem przekonany, że ze do ligi będzie wszystko grało jak trzeba.

Marek Reichelt (drugi trener, kierownik zespołu):
Graliśmy dziś sparing z drużyną, która postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Widać było, że jest klasę wyżej niż nasz zespół.
Jednakże wynik 0:3 wcale nie odzwierciedla przebiegu meczu.
Sarmacja przeważała, ale my tak samo stworzyliśmy kilka bardzo dobrych akcji po których powinny paść gole.
Można powiedzieć, że dzisiejszy sparing to dobra lekcja dla nas na tle tak dobrego zespołu jakim są Będzinianie.
Bardzo cieszy, że dzisiejszy bramkarz, którego testowaliśmy zrobił bardzo dobre wrażenie na całej drużynie oraz na całym sztabie szkoleniowym.
Przed nami jeszcze trzy sparingi, w których na pewno jeszcze zaprezetujemy jakichś zawodników.

Rafał Adamczyk (piłkarz ŁTS Łabędy):
Sarmacja Będzin okazała się za mocna na nasz zespół. W pierwszej połowie grali szybciej i dokładniej niż my, co zaowocowało paroma dobrymi sytuacjami. 
Ogólnie pierwsza połowa na korzyść przeciwników, chociaż nasza drużyna stworzyła kilka ciekawych sytuacji. 
Druga połowa bardziej wyrównana mimo straconych dwóch bramek. My jak i Sarmacja stworzyliśmy po parę ładnych akcji. 
Jeszcze jest dużo do poprawy, ale momentami już gra wyglądała dobrze.

 




Łabędzkie Towarzystwo Sportowe zachęca do przekazania 1% należnemu państwu podatku na rzecz klubu. 

Sprawa jest bardzo prosta wystarczy w swoim rocznym zeznaniu w odpowiednim polu formularza (Wniosek o przekazanie 1% podatku należna na rzecz organizacji pożytku publicznego) wpisać KRS 0000283966 z dopiskiem ŁTS Łabędy. Przekazana kwota trafi poprzez Fundacje Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN na konto klubu.

Za przekazanie 1% dziękujemy.

W najbliższą środę 17.02.2016 o godz 17:00 ŁTS Łabędy zagra kolejny sparing.

Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny będzie Sarmacja Będzin, która gra w IV lidze grupa śląska I i zajmuje w niej 7 miejsce po rundzie jesiennej.

Mecz odbędzie się na boisku Sarmacji w Będzinie przy ul. Sportowej.

Jak wcześniej wspominalismy dwóch Juniorów ŁTS Łabędy zostało powołanych na konsultacje szkoleniowe, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku dni.
Byli to Piotr Jończyk i Marcin Rochowicz. Niestety z przyczyn zdrowotnych Piotr Jończyk nie mógł uczestniczyć w konsultacjach.
Ostatecznie prowadzący Andrzej Orzeszek nie zakwalifikował do dalszego etapu naszego wychowanka, niemniej nasz zadodnik będzie w dalszym ciągu obserwowany przez kadrę szkoleniową.
Trzymamy kciuki za dalszy rozwój sportowy naszych wychowanków.

Na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej ukazał się harmonogram rundy wiosennej na 2016 rok.

Zaplanowane mecze I Zespołu:
2016-03-19 ŁTS Łabędy - KS 94 Rachowice 15:00
2016-03-26 KS Rafako Racibórz - ŁTS Łabędy 13:00
2016-04-02 ŁTS Łabędy - Dąb Gaszowice 16:00
2016-04-09 KS Naprzód Borucin - ŁTS Łabędy 16:00
2016-04-16 ŁTS Łabędy - Fortuna Gliwice 16:00
2016-04-23 LKS 1908 Nędza - ŁTS Łabędy 17:00
2016-04-30 ŁTS Łabędy - Zuch Orzepowice 17:00
2016-05-07 ŁTS Łabędy - LKS Krzyżanowice 17:00
2016-05-11 KS Naprzód Rydułtowy - ŁTS Łabędy 17:30
2016-05-14 ŁTS Łabędy - Wilki Wilcza 17:00
2016-05-21 Czarni Pyskowice - ŁTS Łabędy 17:00
2016-05-25 ŁTS Łabędy - LKS Zryw Radonia 18:00
2016-05-28 LKS Jedność Jejkowice - ŁTS Łabędy 17:00
2016-06-04 ŁTS Łabędy - Zameczek Czernica 17:00
2016-06-11 Silesia Lubomia - ŁTS Łabędy 17:00

Szanowni!!!
Zostało nam jeszcze kilka kalendarzy ŁTS Łabędy na 2016r.
Jeśli jesteście zaiteresowani proszę o kontakt 505 058 112 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt kalendarza 20zł, format B1 (100x70cm). Jest to kalendarz wiszący.
Serdecznie zapraszamy :-)

W dniu dzisiejszym Orliki, które dotychczas prowadził Tomek Michalik zagrały w Halowej Lidze Podokręgu Zabrze.
Do turnieju poprowadził je Dawid Majerowski, trener naszych Żaczków. Orliki w ostatecznym rozrachunku zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie.
W turnieju wzięło udział 8 zawodników ŁTS Łabędy. Generalnie w ocenie trenera Majerowskiego Orliki nie grały źle, niemniej jak wcześniej wspomniano było ich tylko ośmiu i mieli tylko jeden trening w 2016r.Udało się zremisować z Górnikiem Zabrze, natomiast pozostałe mecze przegrali, niemniej zawsze tylko jednym punktem.

Wyniki meczów:
ŁTS Łabędy - GSF II Gliwice 0:1
MSPN II Górnik - ŁTS Łabędy 1:0 
Toszecka AP - ŁTS Łabędy 3:2
FA II Pyskowice - ŁTS Łabędy 2:1
ŁTS Łabędy - Górnik Zabrze 1:1
ŁTS Łabędy - LKS Amator Rudziniec 0:3

Tabela końcowa:
LP. DRUŻYNA MECZE PUNKTY BRAMKI
1. MSPN II GÓRNIK 6 16 11-4
2. TOSZECKA AP 6 11 9-5
3. GSF II GLIWICE 6 11 7-3
4. FA II PYSKOWICE 6 9 5-9
5. LKS AMATOR RUDZINIEC 6 5 8-9
6. GÓRNIK ZABRZE 6 4 7-10
7. ŁTS ŁABĘDY 6 1 4-10

 

Foto: Trener Dawid Majerowski

W dniu dzisiejszym ŁTS Łabędy zagrał sparingowy mecz z Tempo Paniówki, który rozegrany został w Zabrzu na boisku MKS Zaborze.
Mecz zakończył się wygraną ŁTS Łabędy 4:1 (2:1).
Początek meczu był dosyć wyrównany. Każda z drużyn próbowała rozegrać akcję, która dałaby prowadzenie. Przez dłuższą chwilę nie udawało się to żadnej z drużyn. 
Od 15 minuty prowadzenie objął ŁTS po strzale Łukasza Guzego. W 26 minucie ponownie piłkę głową w bramce przeciwników umieścił Rafał Adamczyk.
Tempo nie pozostało dłużne i w 30 minucie strzelili jedyną swoją bramkę ustalając wynik pierwszej połowy na 2:1 dla ŁTS Łabędy.
W przerwie meczu nastąpiło kilka zmian, z boiska zeszli Dawid Majerowski oraz Łukasz Dubkowiecki, a ich miejsce zajęli Piotr Jończyk i Krzysztof Dłubała.
W 56 minucie z boiska zszedł Sebastian Radek, a do gry wkroczył ponownie Dawid Majerowski.
Ponowna zmiana nastąpiła około 62 minuty, do gry weszli Juniorzy Marcin Rochowicz oraz Bartosz Błachut w zamian za Jana Goryczkę i Sławka Kantora.
Marcin Rochowicz został postawiony na ataku razem z Łukaszem Bałuszyńskim. Przyniosło to pozytywny rezultat, gdyż w 75 minucie Marcin Rochowicz umieścił piłkę w bramce Paniówek.
Tuż pod koniec meczu po faulu na Damianie Pająku został podyktowany rzut karny, który wykorzystał Łukasz Bałuszyński ustalając wynik meczu na 4:1

W dzisiejszym meczu zagrało trzech Juniorów:
Piotr Jończyk, Marcin Rochowicz i Bartosz Błachut.
Należy podkreślić, że Piotr Jończyk i Marcin Rochowicz zostali powołani na konsultacje szkoleniową do naboru kadry Śląska..
Dla Piotra Jończyka był to pierwszy mecz w reprezentacji I Zespołu, Marcin Rochowicz wystąpił we wszystkich dotychczasowych sparingach, a dla Bartosza Błachuta był to drugi mecz w podstawowym składzie.

Komentarz II trenera i kierownika drużyny Marka Reichelta:
"Wygrana w sparingu 4:1 z Tempem bardzo cieszy. Widać, że zawodnicy budzą się powoli po przerwie zimowej i zaczynają wchodzić na właściwy tor.
Jest jeszcze dużo pracy przed zespołem, ale na pierwszy mecz ligowy będziemy na pewno przygotowani w 100 procentach.
Bardzo cieszy postawa juniorów, którzy powoli wchodzą do drużyny. Widać w nich duży potencjał i myślę, że w przyszłości będą  stanowić o sile pierwszego zespołu."

Skład ŁTS Łabędy:
Łukasz Bałuszyński, Tomasz Michalik, Rafał Adamczyk, Piotr Sigmundzik, Sebastian Radek, Damian Pająk, Łukasz Dubkowiecki, Sławomir Kantor, Dawid Majerowski, Łukasz Guzy, Jan Goryczka, 
Rezerwa: Krzysztof Dłubała, Marcin Rochowicz, Piotr Jończyk, Bartosz Błachut 

Wydział Szkolenia Podokręgu Zabrze zawiadamia, iż odbędzie się konsultacja szkoleniowa zawodników rocznika 1997-1998 w dniach:
- 7 luty 2016r. godz. 15:00 – boisko Walki Makoszowy przy ulicy Jaskółczej 40 
-  8 luty 2016r. godz. 20:00 – hala MOSiR w Zabrzu przy ulicy Matejki 6
- 10 luty 2016r. godz.20:30 – hala MOSiR w Zabrzu przy ulicy Matejki 6

Powołani z ŁTS Łabedy: Piotr Jończyk i Marcin Rochowicz (na zdjęciu poniżej Marcin Rochowicz).

Konsultacje prowadzi Andrzej Orzeszek.

Po krótkiej przerwie w dniu dzisiejszym Orliki wznowiły treningi.
Trening został poprowadzony przez trenera I Zespołu Tomka Owczarka.
Kolejne treningi będą prowadzone przez Tomka Owczarka, Marka Reichelta oraz Dawida Majerowskiego.
Dotychczasowym trenerem Orlików był Tomek Michalik, który swoją funkcję pełnił od września 2015.

NASI SPONSORZY STRATEGICZNI:

 

 

 

 

 

 

 

NASZE LOGO: