DLA RODZICA – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

W tym miejscu będą się pojawiały najczęściej zadawane pytania dotyczące działalności ŁTS ŁABĘDY. Ten dział będzie systematycznie rozwijany.

 

1.       JAK ROZPOCZĄĆ TRENINGI W KLUBIE?

- To proste – wystarczy przyjść na nasze zajęcia. Przyjmujemy do grup treningowych przez cały rok. Przed treningiem danej grupy rocznikowej należy skontaktować się z trenerem (numery telefonów dostępne są w zakładce drużyny – rocznik – kadra) lub powiadomić go bezpośrednio przed zajęciami, że jest nowy kandydat do trenowania. W momencie kiedy rodzic zdecyduje się zapisać dziecko do Naszego Klubu otrzyma do wypełnienia deklarację gry amatora (jeżeli dana grupa bierze udział w rozgrywkach ligowych) oraz formularz rejestracyjny zawodnika (jeżeli dziecko nigdy nie było zarejestrowane do rozgrywek – będzie potrzebne zdjęcie, np. legitymacyjne).

 

2.       JAK CZĘSTO ODBYWAJĄ SIĘ TRENINGI I ILE TRWAJĄ?

Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu, w zależności od kategorii wiekowej dziecka trwają od 1h do 1,5h. Dodatkowo zgłoszeni zawodnicy biorą udział w meczach sparingowych/ mistrzowskich/ turniejach.

 

3.       CO ZROBIĆ, KIEDY PADA DESZCZ?

Generalnie treningi odbywają się niezależnie od panujących warunków pogodowych. Jeżeli niebo jest zachmurzone lub lekko pada należy zabezpieczyć dziecko w kurtkę przeciwdeszczową, bądź ortalion. W przypadku, gdy pogoda oraz warunki na obiekcie sportowym będą naprawdę niesprzyjające i zagrażają bezpieczeństwu zawodnikowi, trener może odwołać zajęcia o czym rodzice na pewno zostaną poinformowani. Brak informacji oznacza, że zajęcia się ODBYWAJĄ.

Wyznajemy zasadę: Nie ma złej pogody na trening, są tylko źle ubrane dzieci!

 

4.       CZY TRENERZY POSIADAJĄ KWALIFIKACJE?

Każdy trener prowadzący posiada uprawnienia trenerskie: dyplom ukończenia kursu oraz licencję UEFA B lub Grassroots C.

 

5.       CZY RODZIC MOŻE UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH?

Zajęcia przeprowadza wykwalifikowany trener oraz wyznaczony przez niego asystent. Po rozpoczęciu treningu rodzic nie powinien ingerować w trening, ani w żaden sposób porozumiewać się z dzieckiem. Jeżeli jest taka możliwość może obserwować zajęcia prowadzone na otwartym boisku z wyznaczonej strefy (trybuny). Zajęcia na salach gimnastycznych oraz halach odbywają się bez udziału rodziców.