Młodziki prowadzone przez Tomka Pawlika przegrały dzisiejsze spotkanie przy Fiołkowej z KF Akademią Pyskowice 1:5.
Bramkę dla ŁTS zdobył Tobiasz Kafanke. Mecz rozgrywany był w ramach III ligi wojewódzkiej D1 Młodzik "Bytom-Zabrze-wiosna" grupa 1.
Komentarz trenera Tomka Pawlika do meczu:
Przegraliśmy dzisiaj z bardzo dobrym zespołem, który przewyższali nas pod każdym piłkarskim względem czyli byli lepsi o klasę, ale głowa do góry

Zbliża się termin rozliczania z urzędem skarbowym, więc polecamy przekazanie 1% podatku na ŁTS Łabędy.

Łabędzkie Towarzystwo Sportowe zachęca do przekazania 1% należnemu państwu podatku na rzecz klubu. 

Sprawa jest bardzo prosta wystarczy w swoim rocznym zeznaniu w odpowiednim polu formularza (Wniosek o przekazanie 1% podatku należna na rzecz organizacji pożytku publicznego) wpisać KRS 0000283966 z dopiskiem ŁTS Łabędy. Przekazana kwota trafi poprzez Fundacje Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN na konto klubu.

 

Za przekazanie 1% dziękujemy.

 

Orliki prowadzone przez Tomka Kasprzika rozegrały dzisiaj mecz z KF Akademia Pyskowice w ramach grupy Zabrze E1 Orlik grupa 1.
Spotkanie zakończyło się niestety przegraną Orlików 8:4.
Bramki dla ŁTS strzelali Kacper Duszel (x2) oraz Paweł Urbańczyk oraz Tadeusz Zintel.
Komentarz trenera Tomka Kasprzika:
Jestem z chłopaków zadowolony, szczególnie z drugiej połowy, dla mnie nie liczy się wynik, a to czego oni się nauczą i co zaprocentuje w przyszłości.

Miło nam zakomunikować, że od dnia dzisiejszego go grona podmiotów wspierających ŁTS Łabędy dołączyła Telewizja Imperium Gliwice.
Program Telewizji Imperium nadawany jest w sieci kablowej IMPERIUM Telecom w jakości Full HD na terenie Gliwic dla ponad 20 tysięcy odbiorców.
Ponadto Imperium świadczy również usługi dostarczania internetu.

Od najbliższej soboty Telewizja Imperium będzie obecna z kamerą na wszystkich meczach Seniorów rozgrywanych przy Fiołkowej, a relacja z nich dostępna będzie w sieci kablowej Imperium Telecom oraz w innych mediach Telewizji Imperium.

 

W najbliższy weekend czekają nas ciekawe rozgrywki wszystkich zespołów ŁTS Łabędy.
Piłkarski weekend już w czwartek otworzą Orliki Tomka Kasprzika, które zmierzą się przy Fiołkowej z KF Akademia Pyskowice (początek o 17:00).
Młodziki Tomka Pawlika w piątek również przy Fiołkowej podejmą KF Akademia Pyskowice (początek o 17:00).
Sobota to derbowy pojedynek Seniorów, którzy podejmą gliwicką Fortunę (początek o 16:00) oraz występ Juniorów Rafała Adamczyka, którzy o 11:00 w Łąbędach zagrająz LKS Tęcza Wielowieś.
Rozgrywki weekendowe zamkną Trampkarze Marka Reichelta, którzy we wtorek 19 kwietnia zagrają na wyjeździe z Akademią Piłkarską Gliwice (początek o 17:00) 

W dniu dzisiejszym Trampkarze prowadzeni przez Marka Reichelta podejmowali w Łabędach zespół KS Społem Zabrze w ramach grupy Zabrze: C1 Trampkarz "IV liga wiosna". Mecz zakończył się wygraną młodych Łabędzian 9:0. Od samego początku na boisku przy Fiołkowej dominowali gospodarze i niemal każda stworzona sytuacja kończyła się bramką.
Bramki dla ŁTS strzelali Zub Tomasz x3, Pawlik Kamil x1, Dłubała Jakub x1, Kafanke Marcin x2, Harazmus Dominik x2
Trener Marek Reichelt:
Dziś rozegraliśmy pierwszy mecz rundy wiosennej, naszym przeciwnikiem była drużyna Społem Zabrze, jeżeli chodzi o samo spotkanie to była dominacja naszej drużyny, wynik z resztą mówi sam za siebie. Ale to był pierwszy mecz, a przed nami jeszcze będą bardziej wymagający rywale tym bardziej, że  mamy jasny cel awans do ligi centralnej, dlatego nie popadamy w euforię tylko skupiamy się już  na kolejnych meczach. Brawo dla chłopaków za zaangażowanie i kolektyw.

Zdjęcia w wyższej rozdzielczości

W najbliższą sobotę 16 kwietnia o 16:00 na stadionie przy Fiołkowej rozegrane zostaną gliwickie derby pomiędzy ŁTS Łabędy a Fortuną Gliwice.
Po serii dwóch bezbramkowych remisów podopieczni Tomasza Owczarka wreszcie wrócili na właściwy tor i w miniony weekend pokonali Naprzód Borucin 5:1.
To było bardzo ważne zwycięstwo, gdyż zbliżyło zespół do lidera - Wilki Wilcza. Aby kontynuować walkę o fotel lidera Łabędzianie muszą zwyciężyć również w tym meczu.
Na pewno łatwo nie będzie, gdyż pomimo tego, że Fortuna znajduje się niemal na końcu stawki to ostatnio pokonała Zucha Orzepowice i to aż 4:1.
Każdy z zespołów będzie zapewne walczył o punkty, ŁTS aby powrócić na fotel lidera, a Fortuna w celu opuszczenia strefy spadkowej.
Zapowiada się ciekawy mecz. Zapraszamy wszystkich na sobotnie spotkanie i tradycyjnie trzymamy kciuki za ŁTS Łabędy.

Podsumowanie 19 kolejki

Za nami 19 kolejka Ligi Okręgowej, grupa Katowice III. Sześć spotkań odbyło się w sobotę, dwa w niedzielę. Aura nie dopisała, w miniony weekend było bardzo zimno, a sobota dodatkowo była deszczowa. 19 kolejna była bardzo zaskakująca, ponieważ miało w niej miejsce wiele niespodzianek. Największą niespodzianką była bardzo wysoka porażka lidera tabeli Wilków Wilcza z dziesiątą drużyną w tabeli Rafako Racibórz. Mecz odbył się w Raciborzu, a Wilki uległy 4:1. Porażkę lidera wykorzystał ŁTS Łabędy, który wysoko pokonał na wyjeździe czwarty w tabeli Naprzód Borucin 5:1 utrzymując tym samym drugą pozycję i zmniejszając stratę do lidera do jednego punktu. Trzeci w tabeli Dąb Gaszowice przełamał wreszcie złą passę remisów i na własnym boisku pokonał Naprzód Rydułtowy 4:3. Spora niespodzianka miała miejsce również na ostatnich miejscach tabeli. Fortuna Gliwice pokonała u siebie Zucha Orzepowice aż 4:1. Dodatkowo Zryw Radonia tracycyjnie przegrał, tym razem z Silesią Lubomią aż 0:5. W związku z tym na ostatnich pozycjach nastąpiła zmiana, aktualnie to Zryw Radonia jest na ostatnim miejscu w tabeli, a Fortuna Gliwice nad przed ostatnim. W całej kolejce padło wyjątkowo dużo bramek, bo aż 34. 

Wyniki 19 kolejki

LKS 1908 NĘDZA 1:0 LKS KRZYŻANOWICE 09.04.2016 16:00
RKS FORTUNA GLIWICE 4:1 TKKF ZUCH ORZEPOWICE 09.04.2016 16:00
KS NAPRZÓD BORUCIN 1:5 ŁTS ŁABĘDY 10.04.2016 15:00
GKS DĄB GASZOWICE 4:3 KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY 09.04.2016 16:00
KS RAFAKO RACIBÓRZ 4:1 LKS WILKI WILCZA 09.04.2016 16:00
KS 94 RACHOWICE 2:1 MKSR CZARNI PYSKOWICE 09.04.2016 16:00
LKS SILESIA LUBOMIA 5:0 LKS ZRYW RADONIA 10.04.2016 16:00
LKS ZAMECZEK CZERNICA 1:1 LKS JEDNOŚĆ JEJKOWICE 09.04.2016 16:00

Liga okręgowa 2015/2016, grupa: Katowice III

Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw Rem Po Bramki
1 LKS WILKI WILCZA 19 44 14 2 3 55:19
2 ŁTS ŁABĘDY 19 43 13 4 2 48:16
3 GKS DĄB GASZOWICE 19 40 12 4 3 48:21
6 KS NAPRZÓD BORUCIN 19 35 11 2 6 47:36
8 LKS SILESIA LUBOMIA 19 35 11 2 6 43:31
7 LKS 1908 NĘDZA 19 34 10 4 5 43:25
12 KS 94 RACHOWICE 19 28 8 4 7 38:40
14 KS RAFAKO RACIBÓRZ 19 28 8 4 7 38:32
18 MKSR CZARNI PYSKOWICE 19 26 7 5 7 32:33
15 LKS KRZYŻANOWICE 19 26 7 5 7 35:31
19 LKS JEDNOŚĆ JEJKOWICE 19 25 7 4 8 30:36
21 LKS ZAMECZEK CZERNICA 19 20 5 5 9 28:36
23 KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY 19 19 6 1 12 28:43
24 TKKF ZUCH ORZEPOWICE 19 16 4 4 11 24:34
26 RKS FORTUNA GLIWICE 19 6 2 0 17 26:91
28 LKS ZRYW RADONIA 19 5 1 2 15 21:60
Pozostałe podsumowania

Piłkarze ŁTSu urządzili sobie ostre strzelanie w bardzo ważnym dla układu tabeli spotkaniu, pokonując zespół KS Naprzód Borucin 5:1 (3:0). Tym samym Łabędzianie wykorzystali potknięcie Wilków Wilcza w Raciborzu zmniejszając stratę do liderujacej drużyny jedynie do 1 punktu, utrzymując pozycję wicelidera.
Mecz rozpoczął się punktualnie o 15:00 w niedzielne popołudnie. Pogoda nie była łaskawa, gdyż momentami kropił deszcz, wiał bardzo silny mroźny wiatr, a temperatura oscylowała w okolicach 6-7 stopni. Murawa sprawiała wrażenie dobrze przygotowanej, niestety padający w sobotę deszcz spowodował, że była ona bardzo grząska.
Przeciwnikiem ŁTS był zespół z 4 miejsca tabeli, od którego dzieliło ŁTS tylko 5 punktów. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, każdy zespół przeprowadził bardzo wiele akcji, ale to Łabędzianie okazali się bardziej skuteczni. ŁTS objął prowadzenie po rzucie karnym, który w 12" wykorzystał Krzysztof Dłubała. Zawodnicy i kibice doczekali się wreszcie bramki w wykonaniu Łabędzian, szczególnie po dwóch wcześniejszych bezbramkowych remisach. Gol ten otworzył sakiewkę, z której sypały się kolejne bramki. W 27" po asyście Maćka Gawła na 2:0 wynik podniósł Szymon Ignacek. Niestety w 38" to gospodarze umieścili piłkę w bramce Tomka Kasprzika, ale na szczęście dla Łabędzian podniesiona była chorągiewka bocznego sędziego sygnalizująca spalony. W 41" wynik pierwszej połowy na 3:0 ustalił Łukasz Guzy. W drugiej połowie gospodarze starali się atakować coraz mocniej. Ilość strzałów na bramkę Kasprzika zdecydowanie wzrosła, ale większość z nich była bardzo niecelna. W 50" czwartą bramkę dla ŁTS zdobył Maciek Gaweł. W 87" gospodarze dopięli swego i strzelili honorowego gola. ŁTS nie pozostał dłużny i minutę później wynik spotkania na 5:1 ustalił Damian Pająk. Gospodarzom nie udało się wykorzystać rzutu karnego, który został podyktowany w drugiej połowie meczu. Piłka po nim poszybowała wysoko nad poprzeczką.
Warto wspomnieć, że w meczu z Borucinem zadebiutował Tomek Kasprzik, który dołączył do zespołu z początkiem rundy wiosennej. Tomek miał podczas dzisiejszego spotkania dużo pracy i uratował zespół przed utratą kilku bramek. 

Komentarze do meczu:
Maciek Gaweł (napastnik):
Mecz pomimo wyniku wyrównany. Dużo sytuacji z obu stron. 3 pkt. wywiezione z trudnego terenu po dwóch remisach cieszą podwójnie. Gorący doping naszych wiernych kibiców był dziś 12 zawodnikiem.
Tomek Owczarek (trener):
Dzisiaj zdobyliśmy bardzo ważne 3 punkty, biorąc pod uwagę, że nasi przeciwnicy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Cieszy wygrana, styl mniej, ale zwycięzców się nie rozlicza.
Tomek Kasprzik (bramkarz):
Cieszymy się z okazałego zwycięstwa, żałuję tylko, że nie udało się zagrać na 0 z tyłu. Teraz czekamy już na kolejny mecz i kolejne zwycięstwo :)
Marek Reichelt (drugi trener, kierownik zespołu):
Za nami kolejny ciężki mecz, który rozgrywalismy na bardzo trudnym terenie, którym był Borucin. Co powiedzieć o meczu? Wygrać z rywalem, który przegrał od trzech lat tylko cztery razy na własnym boisku. Szacunek dla chłopaków i oby forma z dzisiejszego meczu była już taka do końca sezonu. Tak na marginesie takie zespoły jak Borucin, to tylko ukłon dla nich, jak powinno być jeżeli chodzi o atmosferę tego klubu.

Skład:
Tomek Kasprzik, Sławek Kantor, Łukasz Guzy, Łukasz Dubkowiecki, Krzysztof Dłubała, Maciek Gaweł, Szymon Ignacek, Rafał Perczyński, Dawid Majerowski, Maciek Potucha, Jan Goryczka
Rezewa:
Tomek Michalik, Damian Pająk, Piotr Sigmundzik, Łukasz Plech

Zmiany:
45" Łukasz Plech <-> Łukasz Guzy
65" Damian Pająk <-> Dawid Majerowski
80" Piotr Sigmundzik <-> Krzysztof Dłubała

Kartki (żółte):
14" Łukasz Guzy
29" Łukasz Dubkowiecki
37" Maciej Gaweł
55" Rafał Perczyński
Zdjęcia w wyższej rozdzielczości

NASI SPONSORZY STRATEGICZNI:

 

 

 

 

 

 

 

NASZE LOGO: