Orliki ŁTS Łabędy - Stow. SR APN Knurów I - 29.04.2016 18:20 (Łabędy, Fiołkowa)
Młodziki ŁTS Łabędy - GKS Andaluzja Piekary Śląskie - 04.05.2016 (Łabędy, Fiołkowa)
Trampkarze ŁTS Łabędy w najbliższy weekend nie mają spotkania. 
Juniorzy ŁTS Łabędy pauzują.
Seniorzy ŁTS Łabędy - Zuch Orzepowice - 30.04.2016 (Łabędy, Fiołkowa)

W najbliższą sobotę 30.04 o 17:00 przy Fiołkowej w Łabędach odbędzie się spotkanie w ramach 22 kolejki ligi okręgowej grupa Katowice III.
Przeciwnikiem ŁTS Łabędy będzie TKKF Zuch Orzepowice. W ostatnim spotkaniu pomiędzy drużynami rozgrywanym w Orzepowicach 19 września 2015 był bezbramkowy remis.
Po 21 kolejkach zespół z Orzepowic zajmuje 14 miejsce w tabeli i znajduje się w strefie spadkowej, jednakże od bezpiecznej pozycji dzielą go tylko 4 punkty. W związku z tym goście napewno będą starali sięgnąć po zwycięstwo. ŁTS Łabędy również nie może odpuścić meczu, ponieważ tylko punkt dzieli Łabędzian od lidera Wilki Wilcza.
Mecz będzie rejestrowany przez Telewizję Imperium Gliwice, która później w swoim Przeglądzie Sportowym zaprezentuje skrót z meczu.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Trampkarze Marka Reichelta rozegrali dzisiaj przy Fiołkowej spotkanie z MSPN Górnik Zabrze, które zakończyło się przegraną młodych Łabędzian 1:3.
Bramkę dla ŁTS Łabędy zdobył Szymon Zaczkowski. Spotkanie było rozgrywane w ramach grupy Zabrze: C1 Trampkarz " IV liga wiosna"

Komentarz trenera Marka Reichelta:
Dziś rozegraliśmy kolejny mecz ligowy, naszym przeciwnikiem był MSPN Górnik Zabrze, niestety musieliśmy uznać wyższość Górnika, był bardziej zorganizowany, co było widać przede wszystkim w pierwszej połowie. W drugiej części chłopaki rozegrali całkiem dobre spotkanie i mieliśmy swoje szanse do wyrównania i nawet mogliśmy prowadzić, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz gości. Gramy dalej, przed nami jeszcze dużo spotkań i na pewno chłopaki zrehabilituja się za dzisiejszą porażkę.a

Liga okręgowa 2015/2016, grupa: Katowice III

Pozycja Drużyna Punkty Mecze W R P Bramki
1 Wilki Wilcza 50 21 16 3 59-19
2 ŁTS Łabędy 49 21 15 2 58-16
3 Dąb Gaszowice 40 21 12 5 48-25
4 LKS 1908 Nędza 37 21 11 6 46-31
5 Naprzód Borucin 36 21 11 7 48-38
6 Silesia Lubomia 36 21 11 7 45-35
7 KS 94 Rachowice 34 21 10 7 44-41
9 Czarni Pyskowice 32 21 9 7 35-33
10 Rafako Racibórz 31 21 9 8 40-35
8 LKS Krzyżanowice 29 21 8 8 40-38
11 Jedność Jejkowice 26 21 7 9 32-42
12 Naprzód Rydułtowy 23 21 7 12 31-44
13 Zameczek Czernica 23 21 6 10 33-41
14 Zuch Orzepowice 19 21 5 12 31-88
15 Fortuna Gliwice 6 21 2 19 26-99
16 Zryw Radonia 5 21 1 18 22-63
Podsumowanie 21 kolejki
Za nami 21 kolejka Ligi Okręgowej, grupa Katowice III. Pięć spotkań odbyło się w sobotę, natomiast trzy w niedzielę. Aura niestety nie była zbyt przyjemna, a wiosna bardziej przypomina jesień. Na górze tabeli nie zaszły żadne zmiany. Pierwsze miejsce wciąż zajmują Wilki Wilcza, którzy pokonali Naprzód Borucin 1:0, a jeden punkt za nimi znajduje się ŁTS Łabędy, które w swoim sobotnim spotkaniu pokonało LKS 1908 Nędza aż 4:0. Zajmujący trzecie miejsce Dąb Gaszowice nieoczekiwanie przegrał z Czarnymi Pyskowice 0:1, ale mimo wszystko nie zmieniło to pozycji drużyny z Gaszowic. Na końcu kolejki tradycyjnie znajdują się Fortuna Gliwice oraz Zryw Radonia. Ciekawa sytuacja zaczyna się tworzyć pomiędzy Zuchem Orzepowice i Zameczkiem Czernicą, których dzielą tylko 4 punkty. Zuch obecnie znajduje się na pozycji spadkowej, ale do końca kolejki jeszcze 9 spotkań i wiele może się zmienić. Ogólnie w całej kolejce padło 28 bramek.
Wyniki 21 kolejki
TKKF ZUCH ORZEPOWICE 5:1 LKS KRZYŻANOWICE 23.04.2016 17:00
LKS 1908 NĘDZA 0:4 ŁTS ŁABĘDY 23.04.2016 17:00
RKS FORTUNA GLIWICE 0:2 KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY 23.04.2016 17:00
KS NAPRZÓD BORUCIN 0:1 LKS WILKI WILCZA 24.04.2016 15:00
GKS DĄB GASZOWICE 0:1 MKSR CZARNI PYSKOWICE 23.04.2016 17:00
KS RAFAKO RACIBÓRZ 2:1 LKS ZRYW RADONIA 23.04.2016 17:00
KS 94 RACHOWICE 5:1 LKS JEDNOŚĆ JEJKOWICE 24.04.2016 16:00
LKS SILESIA LUBOMIA 1:3 LKS ZAMECZEK CZERNICA 24.04.2016 17:00
Wyniki wszystkich pozostałych kolejek
Juniorzy Rafała Adamczyka zremisowali dzisiaj z LKS Pogoń Ziemięcice 2:2 w ramach grupy Zabrze A1 Junior.
Mecz odbywał się na boisku Pogoni w Ziemięcicach. Obie bramki dla ŁTS zdobył Piotr Jończyk.
Dzisiejsze spotkanie było już czwartym w ramach rundy wiosennej, poprzednie trzy spotkania Juniorzy wygrali, czyli dobra passa nieprzegranych spotkań została utrzymana :-)
Aktualnie młodzi Łabędzianie zajmują pierwsze miejsce w swojej tabeli z dorobkiem 29 punktów.
Komentarz trenera Rafała Adamczyka:
Bardzo ciekawy mecz z dużo ilością sytuacji bramkowych. Na boisku zawodnicy zostawili dużo zdrowia i pokazali że bardzo zależy im na wygranej. Każdy z zawodników nie odpuszczał żadnej pilki, była walka na każdym centymetrze murawy. Mecz był bardzo wyrównany mimo, że od 66 minuty graliśmy w 10. Broniliśmy do 91 minuty po czym straciliśmy bramkę na 2:2. Może zabrakło trochę szczęścia, albo koncentracji, ale nie zmienia to faktu, że chłopacy zasłużyli na gratulacje.

LKS 1908 Nędza - ŁTS Łabędy 0:4 (0:2). 
Łabędzianom zwyciężyli kolejny mecz. To już 17 mecz bez porażki.
Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o 17:00. Murawa boiska w Nędzy była bardzo dobrze przygotowana do meczu, pogoda nie była najlepsza, ale na szczęście nie padało, poza dosłownie kilkoma kroplami, które spadły z nieba. Zespół z Nędzy był bardzo mocnym przeciwnikiem, aktualnie zajmuje w tabeli 4 miejsce. W pierwszej połowie gospodarze starali się strzelić bramkę jako pierwsi i prawie im się to udało, gdyby nie kapitalna obrona Tomka Michalika. W 9 minucie ŁTS Łabędy objął prowadzenie, piękną akcję rozegrał Sławek Kantor, a wykończyć próbował Łukasz Bałuszyński i w wyniku zamieszania w polu karnym gospodarzy padł gol samobójczy. Strzelona bramka dodała otuchy Łabędzianom, którzy od samego początku próbowali dominować na trudnym terenie. W 33 minucie ponownie strzelał Łukasz Bałuszyński i ŁTS prowadził już 2:0. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Druga połowa rozpoczęła się od natarcia gospodarzy, ale obrona Łabęd była nie do pokonania. W 56 minucie trzecią bramkę dla ŁTS strzelił Maciek Gaweł, a 5 minut później wynik 4:0 ustalił Łukasz Plech. abędzianie mieli jeszcze wiele sytuacji w których mogli zdobyć bramki i podwyższyć wynik, bardzo piękną akcję sam na sam z bramkarzem miał Balu, ale piłka niefortunnie trafiła w bramkarza.  drugiej połowie gospodarze też próbowali strzelać, na szczęście Łabędzian dobrze bronił Tomek Michalik, piłka trafiała również w słupek. Wostatecznym rozrachunku 3 punkty jadą do Łabęd.

Galeria w wyższej rozdzielczości.

Komentarze do meczu:

Marek Reichelt (kierownik zespołu, drugi trener):
Dziś zrobiliśmy kolejny krok do awansu, bardzo ciężki mecz, na bardzo ciężkim terenie, co więcej powiedzieć brawo dla chłopaków i gramy dalej.
Maciek Gaweł (napastnik):
Dopisujemy kolejne cenne 3 pkt. Wysokie zwycięstwo na wyjezdzie cieszy, jednak jest jeszcze kilka mankamentów w naszej grze, nad którymi będziemy pracować.
Łukasz Bałuszyński (napastnik):
Spodziewaliśmy się trudnego meczu. I nie było łatwo. Na szczęście udało nam się wyjść na prowadzenie do przerwy 2:0 i po przerwie szybko dołożyć 3 i 4 bramkę. Wtedy już było po meczu. Najważniejsze w tym momencie są kolejne 3 punkty i świetna gra obronna. Bo ostatnio prawie w ogóle nie tracimy bramek. My już koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu. Mamy tą swobodę, że wszystko zależy od nas, aby osiągnać zamierzony cel.

Skład:
Tomek Michalik, Sławek Kantor, Łukasz Guzy, Łukasz Dubkowiecki, Rafał Adamczyk, Maciek Gaweł, Łukasz Bałuszyński, Szymon Ignacek, Rafał Perczyński, Sebastian Radek, Łukasz Plech
Rezerwa:
Tomek Kasprzik, Damian Pająk, Krzysiek Dłubała, Piotr Sigmundzik, Maciek Potucha

Zmiany:
65" Krzysiek Dłubała <-> Łukasz Plech
75" Damian Pająk <-> Łukasz Bałuszyński
80" Piotr Sigmundziek <-> Sławek Kantor

Foto: Gosia & Antek

Orliki Tomka Kasprzika zagrały dzisiaj mecz z Piastem Gliwice w ramach grupy Zabrze: E1 Orlik Grupa 1. Niestety spotkanie zakończyło się przegraną młodych Łabędzian 19:0.
Mecz odbywał się na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Sikorniku.

Zdjęcia w wyższej rozdzielczości.

Komentarz trenera Tomka Kasprzika 
Myślę, że najlepszym komentarzem jest sam wynik. Pierwszy raz jestem z chłopaków niezadowolony, nie dlatego, że przegrali albo że grali słabo tylko dlatego, że mnie nie słuchali. Mam nadzieję, że w następnym meczu się to zmieni.

Młodziki Tomka Pawlika uległy na wyjeździe 1:5 Fundacji Piłkarskiej Silesia.
Bramkę dla ŁTS Łabędy zdobył Mateusz Nowotarski. Spotkanie odbywało się w ramach III ligi wojewódzkiej D1 Młodzik "Bytom-Zabrze-wiosna" Grupa 1

Komunikaty Podokręgu Zabrze:
ORLIKI E1 gr. 1
WGiE informuje, że został orzeczony WO 3-0 na korzyść drużyny KF Akademia Pyskowice
w zawodach pomiędzy ŁTS Łabędy – KF Akademia Pyskowice z dnia 14.04.2016 r.
W drużynie ŁTS Łabędy wystąpił nieuprawniony zawodnik.
Podstawa prawna:
Regulamin ramowy rozgrywek §44 pkt g

Wydział Dyscypliny postanowił nałożyć karę finansową na klub:
ŁTS Łabędy - w wysokości 100 zł – w zawodach wystąpił nieuprawniony zawodnik
(Orliki E1 gr. 1: ŁTS Łabędy – KF Akademia Pyskowice z dnia 14.04.2016 r.)

SPROSTOWANIE do Komunikatu nr 24/w/2015-2016 z dnia 15.04.2016 r.:
Zawodnicy DEWUCKI Piotr (LKS Start Kleszczów) oraz ROCHOWICZ Michał (ŁTS Łabędy) zostali błędnie
wymienieni jako zawodnicy posiadający 4 żółtą kartkę.
Za zaistniałą pomyłkę serdecznie przepraszamy.

Komunikaty ŚLZPN:
Kara finansowa za otrzymaną 3. żółtą kartkę w 20. kolejce:
HAK DOMINIK (ŁTS ŁABĘDY)

Młodziki Tomka Pawlika wezmą udział w IV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej U-13 "KGHM Zanam Polkowice Football Cup 2016", który odbędzie się w dniu 19.06.2016 w Polkowicach.
Patronem turnieju jest Burmistrz Polkowic - Wiesław Wabik a organizatorem turnieju Klub Sportowy Polkowice.
Podczas Turnieju Świątecznego w grudniu organizowanego przez ŁTS gościliśmy aż 2 drużyny z Polkowic.
W dotychczasowych turniejach grali: Lech Poznań, Warta Poznań, FK Nachod, MFK Trutnov, FK Sapi, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Polonia-Stal Świdnica, Baszta Wałbrzych, Eskadra Bolesławiec, UKP Zielona Góra, UKS Czarni Żagań, AMICO Lubin, Lechia Dzierżoniów, Chrobry Głogów.
W 2013r. w turnieju zwyciężył Lech Poznań, w 2014 FK Nachod a w 2015 Zagłębie Lubin.

NASI SPONSORZY STRATEGICZNI:

 

 

 

 

 

 

 

NASZE LOGO: