W dniu dzisiejszym wyjazdowy mecz z MKS Zaborze I rozgrywały nasze Orliki.  Niestety po raz kolejny podopieczni Tomasza Kasprzika ulegli. Tym razem 9:5. Pocieszające jest natomiast to, że rozmiary porażki były już dużo mniejsze i udało się naszym adeptom strzelić kilka bramek.

Komentarz trenera Tomka Kasprzika:

" Jeżeli chodzi o grę zespołową , wyglądało to dzisiaj lepiej niż w poprzednich meczach i jestem z niej zadowolony , zmartwiłem się jednak postawą poszczególnych zawodników , powiedziałem im o ich słabszym występie ale wiem ,że w tym wieku nie raz zdarzają się słabsze występy , dlatego żadnych pretensji do nich mieć nie mogę"

Komunikaty ŚLZPN oraz Podokręgu Zabrze:
Kara finansowa za otrzymaną 3. żółtą kartkę w 22. kolejce:
1. IGNACEK SZYMON (ŁTS ŁABĘDY)
2. KANTOR SŁAWOMIR (ŁTS ŁABĘDY)

W następujący sposób wygląda klasyfikacja strzelców w ŁTS Łabędy od początku sezonu:
Łukasz Bałuszyński 20
Łukasz Guzy 9
Krzysztof Dłubała 6
Łukasz Plech 6
Maciej Gaweł 3
Rafał Adamczyk 3
Radosław Góra 3
Szymon Ignacek 3
Sławomir Kantor 2
Wojciech Blaszke 1
Dominik Hak 1
Maciej Potucha 1
Piotr Sigmundzik 1
Damian Pająk 1

Orliki: wyjazdowy mecz z MKS Zaborze I 06.05 16:30
Młodziki: wyjazdowy mecz z Stow. SR APN Knurów 06.05 18:00
Trampkarze: wyjazdowy mecz z MKS Zaborze 10.05 17:00
Juniorzy: wyjazdowy mecz LKS Naprzód Świbie 08.05 11:00
Seniorzy: u siebie z LKS Krzyżanowice 07.05 17:00

Młodziki Tomka Pawlika przegrały dzisiaj z GKS Andaluzja Piekary Śląskie 5:1
Bramkę dla ŁTS zdobył Jakub Cetera
Komentarz trenera Tomka Pawlika:
"Nie wykorzystalismy kilku sytuacji, dwie 100% mial Tobiasz Kafanke, a jedną Dawidz Zakrzewski, niestety ich nie wykorzystaliśmy. Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania,"
 

Już w najbliższą sobotę Seniorzy ŁTS Łabędy podejmą u siebie LKS Krzyżanowice.
Drużyna z Krzyżanowic zajmuje aktualnie 10 pozycję w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Jak dotąd w rundzie wiosennej nasi rywale 4 mecze wygrali a 3 przegrali, w związku z tym zapowiada się ciekawe spotkanie.
Zapraszamy wszystkich na Fiołkową już 7 maja o 17:00.

Aktualna tabela:

(ŁTS Łabędy chwilowo na 1 miejscu, ale wynika to z faktu, że nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia walkowera w meczu Wilki Wilcza - Fortuna Gliwice)

Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw Rem Po Bramki
1 ŁTS ŁABĘDY 22 52 16 4 2 60:17
2 LKS WILKI WILCZA 21 50 16 2 3 59:19
3 GKS DĄB GASZOWICE 22 43 13 4 5 53:29
4 LKS SILESIA LUBOMIA 22 39 12 3 7 48:36
5 LKS 1908 NĘDZA 22 38 11 5 6 49:34
6 KS NAPRZÓD BORUCIN 22 36 11 3 8 48:40
7 MKSR CZARNI PYSKOWICE 22 35 10 5 7 37:33
8 KS 94 RACHOWICE 22 34 10 4 8 46:45
9 KS RAFAKO RACIBÓRZ 22 34 10 4 8 43:36
10 LKS KRZYŻANOWICE 22 29 8 5 9 41:41
11 LKS JEDNOŚĆ JEJKOWICE 22 26 7 5 10 33:45
12 LKS ZAMECZEK CZERNICA 22 26 7 5 10 37:43
13 KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY 22 24 7 3 12 34:47
14 TKKF ZUCH ORZEPOWICE 22 19 5 4 13 32:40
15 RKS FORTUNA GLIWICE 21 6 2 0 19 26:99
16 LKS ZRYW RADONIA 22 5 1 2 19 26:68

Za nami 22 kolejka Ligi Okręgowej, grupa Katowice III. Tym razem aż siedem spotkań odbyło się w sobotę. Kolejkę kończył niedzielny mecz w Radoni, gdzie tamtejszy Zryw uległ finalnie zespołowi z Gaszowic po hokejowym wyniku 4:5. Mamy już początek maja, dni są coraz dłuższe, więc część spotkań rozpoczęła się dopiero o godzinie 17. Tym razem pogoda dopisała i warunki do gry w piłkę w tej kolejce były bardzo dobre. Nasz zespół po swoistych męczarniach finalnie pokonał zespół z Orzepowic 2:1 (0:1). Obiektywnie widowisko nie stało na najwyższym poziomie, ale jak wiemy zwycięzców się nie osądza, a najważniejsze, że mimo iż po piewszej połowie ŁTS przegrywał udało się jednak w samej końcówce odwrócić losy meczu. Dzięki wygranej ŁTS utrzymał jednopunktowy dystans do ekipy z Wilczej i w dalszym ciągu sprawa awansu do IV ligi jest otwarta. Reasumując góra tabeli pozostaje bez zmian. Wilki Wilcza najprawdopodobniej utrzymają pierwszą pozycję, ponieważ Fortuna Gliwice nie dojechała na mecz i będzie orzeczony walkower na korzyść Wilków. Nalezy poczekać na oficjalne potwierdzenie. ŁTS wciąż drugi, a wcześniej wspomniany Dąb Gaszowice utrzymał trzecią pozycję. Na pozycjach spadkowych standardowo znajdują się Zuch Orzepowice, który traci 5 pkt do Naprzodu Rydułtowy, Fortuna Gliwice oraz Zrywa Radonia. Do końca sezonu jeszcze 8 kolejek, więc każdy wygrany mecz będzie zawsze na wagę złota. W całej 22 kolejce padły 34 bramki. 

Wyniki ostatniej kolejki:

LKS KRZYŻANOWICE 1:3 LKS SILESIA LUBOMIA 30.04.2016 14:00
LKS ZAMECZEK CZERNICA 4:2 KS 94 RACHOWICE 30.04.2016 17:00
LKS JEDNOŚĆ JEJKOWICE 1:3 KS RAFAKO RACIBÓRZ 30.04.2016 11:00
LKS ZRYW RADONIA 4:5 GKS DĄB GASZOWICE 01.05.2016 17:00
MKSR CZARNI PYSKOWICE 2:0 KS NAPRZÓD BORUCIN 30.04.2016 17:00
LKS WILKI WILCZA : RKS FORTUNA GLIWICE 30.04.2016 17:00
KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY 3:3 LKS 1908 NĘDZA 30.04.2016 17:00
ŁTS ŁABĘDY 2:1 TKKF ZUCH ORZEPOWICE 30.04.2016 17:00
Podsumowania pozostałych kolejek.

ŁTS Łabędy zwyciężył dzisiaj z Zuchem Orzepowice 2:1 (0:1). Pierwsza połowa była raczej wyrównana, obrona Orzepowic nie pozwalała na strzelenie bramki, a każda z drużyn próbowała wypracować jakąś akcję - bezskutecznie. Goście objęli prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym w 32 minucie po faulu Rafała Adamczyka. Po precyzyjnym strzale Tomek Michalik musiał wyciągać piłkę z bramki. Była to pierwsza bramka strzelona Tomkowi w rundzie wiosennej.  Cała druga połowa meczu należała do Łabędzian. Od 45 minuty wzięli się ostro do pracy i wypracowywali akcję za akcją. Pomimo tego obrona Zucha zdawała egzamin. Atmosfera pomiędzy drużynami zrobiła się również nieco bardziej napięta, w związku z tym sędzia wielokrotnie karał zawodników żółtymi kartkami za faule bądź niesportowe zachowanie. Kartki w ŁTS otrzymali w 56 minucie Szymon Ignacek, w 62 minucie Łukasz Bałuszyński, a w 66 minucie Sławek Kantor. Wreszcie w 70 minucie zrehabilitował się za wcześniejszy faul Rafał Adamczyk i doprowadził do wyrównania. Dodało to skrzydeł Łabędzianom, którzy jeszcze bardziej ochoczo wzięli się do pracy. Z uwagi na dużą ilość fauli i przerw sędzia doliczył dodatkowo 6 minut. Niestety jeden z zawodników gości musiał być zniesiony na noszach. W 91 minucie w doliczonym czasie gry Łukasz Bałuszyński zdobył zwycięzką bramkę dla ŁTS Łabędy. Mecz nagrywany był przez Telewizję Imperium Gliwice, a relacja z niego zostanie opublikowana w ciągu kilku najbliższych dni w kanałach TV.

Skład:
Tomek Michalik, Sławek Kantor, Łukasz Guzy, Rafał Adamczyk, Maciek Gaweł, Łukasz Bałuszyński, Szymon Ignacek, Rafał Perczyński, Sebastian Radek, Łukasz Plech, Maciek Potucha
Rezerwa:
Tomek Kasprzik, Damian Pająk, Krzysztof Dłubała, Dominik Hak, Jan Goryczka

Żółte kartki:
56" Szymon Ignacek
62" Łukasz Bałuszyński
66" Sławek Kantor

Zmiany:
65" Krzysztof Dłubała <-> Łukasz Plech
74" Jan Goryczka <-> Łukasz Guzy
80" Dominik Hak <-> Szymon Ignacek

Galeria w wyższej rozdzielczości.

Łabędzkie Orliki rozegrały dzisiaj spotkanie z Stow. SR APN Knurów I. Niestety Orliki uległy gościom aż 1:10. Bramkę dla ŁTS zdobył Karol Radzki.
Mecz był rozgrywany przy Fiołkowej. W meczu aktywnie trenera Tomka Kasprzika wspierał trener Młodzików Tomek Pawlik, który po zakończonym spotkaniu zabrał Orliki na czekoladę :-)

Komentarz trenera Tomka Kasprzika:
 W tym meczu były momenty, które mi się podobały w naszej grze, choć nie oszukujmy sie, przy takim wyniku nie mogło być ich zbyt wiele. Uczymy się grać w piłkę a nie kopać, mam nadzieję zobaczyć tego efekty za 2-3 lata :)

Zdjęcia w wyższej rozdzielczości





NASI SPONSORZY STRATEGICZNI:

 

 

 

 

 

 

 

NASZE LOGO: