W sobotę w meczu 12. Kolejki III Ligi Śląskiej Grupy „Zabrze-Bytom” ŁTS gościł na własnym boisku drużynę Olimpii Boruszowice. Na przerwę spotkania to drużyna z Boruszowic schodziła z przewagą jednej bramki, w drugiej połowie podopieczni trenera Grzegorza Kowalskiego doprowadzili do wyrównania za sprawą bramki Rafała Kuczy i w końcówce spotkania pojawiła się szansa na zwycięstwo w postaci rzutu karnego, niestety piłka po strzale z 11 metrów Rafała Kuczy odbiła się od słupka, a dobitka jednego z naszych zawodników przeleciała nad poprzeczką bramki Olimpii i mecz niestety zakończył się podziałem punktów po wyniku
:
.
Czytaj więcej: III LIGA ŚLĄSKA - GRUPA „ZABRZE-BYTOM” - REMIS W ŁABĘDACH⚽️❗️ Dodaj komentarz
Za naszymi Młodzikami kolejne dwa spotkania ligowe. Tydzień temu w czwartek podejmowali przy Fiołkowej drużynę MKS Zaborze, a w poniedziałek pojechali do Zabrza, aby zmierzyć się z tamtejszymi Asami.
W sobotę, w skutek zmiany gospodarza czekał nas wyjazd na ciężki teren do Paniówek i starcie z drużyną miejscowego “Tempa” na potwierdzenie słów, że jest to dla Nas ciężki teren najlepiej posłuży statystyka meczy rozegranych w Paniówkach od powrotu Tej Drużyny w 2022 roku do Klasy Okręgowej, nie udało nam się jeszcze wywieźć z boiska w Paniówkach 3 punktów, a z sobotnim meczem bilans to 3 porażki i 1 remis.
Równowaga została zachowana, choć to marne pocieszenie w świetle porażki Pierwszej Drużyny, to w miniony weekend do zwycięstwa rezerw w C klasie doszła również wygrana Naszych Juniorów, którzy w niedzielny poranek w Toszku, pokonują 4:2, Drużynę miejscowego Zamkowca
W sobotni wieczór wyjazdowe spotkanie rozgrywały nasze rezerwy, w skutek zmiany gospodarza, czekał nas wyjazd do Zabrza i mecz z drugą drużyną Walki, po ciekawym, szalonym, obfitującym w sytuację i bramki meczu, wychodzimy z niego zwycięsko i 3 punkty jadą do Łabęd, po wygranej 7:3
W środę wyjazdowy mecz rozgrywali nasi Juniorzy Starsi, w tym dniu czekał ich wyjazd do Piekar Śląskich i starcie z drużyną KS Orkan Dąbrówka Wielka. Niestety Juniorzy wracają z tego pojedynku „na tarczy”, po porażce 5:2
Komentarz Trenera P. Sigmundzika: "Juniorzy młodsi mają już za sobą miesiąc intesywnych rozgrywek. W tym czasie rozegrali aż sześć spotkań, z czego trzy w przeciągu pięciu dni. Wyniki nie są takie jakie byśmy wszyscy oczekiwali i na jakie stać chłopaków.
W poniedziałek w Fabryce Sportów w Kozłowie, odbyła się 6 kolejka Młodzik D1. Podopieczni Trenera Ireneusza Dudy gościli w tym dniu drużynę Gwarka Zabrze. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem naszej drużyny.
Za naszymi trampkarzami już 3 kolejki ligowe - rozpoczęli sezon od domowego spotkania z drużyną Stali Zabrze, z którego zwycięsko wyszła drużyna gości, a następnie odnieśli dwa zwycięstwa z Reprezentacją Gminy Wielowieś oraz KF Akademią Pyskowice.
W niedzielne po południe drużynę ŁTS-u czekał wyjazd na ciężki teren do Bobrownik i starcie z miejscowym Górnikiem, który w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki walczył z Nami o 2 pozycję w tabeli. Po dobrym początku, w wykonaniu naszej drużyny, potem tracimy 2 bramki w krótkim odstępie czasu i przegrywamy 2:0, wzięliśmy się za odrabianie strat jeszcze w pierwszej połowie i na przerwę schodzimy przegrywając 2:1, drugą połowa to natomiast pokaz siły Ekipy z Fiołkowej i w ciągu 5 minut od 60 do 64 minuty pakujemy do bramki rywala 3 bramki, w tym dwie bardzo pięknej urody - centro-strzał Dawida Materli i petarda wolejem, z przed pola karnego Szymona Ignacka
. Następnie kontrola boiskowych wydarzeń w wykonaniu podopiecznych Trenera Grzegorza Kowalskiego i przypieczętowanie zwycięstwa w 84 minucie, bramką z rzutu karnego.




