W sobotę 9 stycznia na hali sportowej w Pyskowicach odbył się pierwszy trening ŁTS-u w roku 2010. Na pierwszych zajęciach zjawiło się 27 piłkarzy. Prezes Andrzej Sypek poinformował zawodników, że w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 zespół poprowadzi trener Henryk Franik a pomagać mu będzie Tomasz Pawlik dotychczasowy trener juniorów ŁTS- u Łabędy.
W sobotę 19 grudnia w hali im. Huberta Wagnera w Pyskowicach odbył się tradycyjny już Świąteczny Turniej Halowy zorganizowany przez Akademię Piłkarską Pyskowice i ŁTS Łabędy. W zawodach udział wzięło 8 zespolów składających się z zawodników urodzonych w roku 1994 i młodszych.
W Pniewach rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futstalu. Mistrzem Polski został zespół Pogoni Szczecin, który wyprzedził Tango Gliwice.
Pierwszy trening w roku 2010 zaplanowano na sobotę 9 stycznia w hali w Pyskowicach o godzinie 10.30. W okresie przygotowawczym piłkarze przygotowywać się będą na własnych obiektach, korzystać będą z hali i siłowni w Pyskowicach oraz boiska Orlik w Gliwicach.
Tradycyjnie po ostatnim meczu mistrzowskim kibice, zawodnicy i działacze wybierają najlepszego, ich zdaniem, zawodnika ŁTS –u w danym roku. Plebiscyt przeprowadzony jest po raz 11.
W meczu kończącym rundę jesienną IV ligi ŁTS niestety przegrał na wyjeździe z MK Górnik Katowice 3-4 choć do przerwy prowadził 2-1.
Ze wzgledu na poprawę warunków atmosferycznych OZPN zadecydował, że odwołane spotkania 15 kolejki IV ligi odbędą się jednak w tym roku a nie jak pierwotnie ustalono w marcu przyszłego.
Dzisiejsze spotkanie z MK Katowice zostało odwołane z powodu złego stanu boiska spowodowanego obfitymi opadami deszu i zostało przełożone na 20 marca 2010.
W meczu 14 kolejki IV ligi ŁTS podejmował 7 w tabeli Wyzwolenie Chorzów.




