Swój pierwszy mecz łabędzianie rozegrali na wyjeździe w Łanach Wielkich. Naszym przeciwnikiem był miejscowy Sokół, który w ubiegłym sezonie wywalczył awans z A klasy. Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando ŁTS, który od pierwszej minuty kontrolował piłkę. Im bliżej gwizdka na przerwę tym coraz więcej sytuacji podbramkowych mieli łabędzianie – niestety każda niecelna. Ogólnie piłkarze ŁTS kilkukrotnie strzelali z daleka, ale bramkarz gospodarzy okazał się być murem nie do przejścia. W 30 minucie piłkarz gospodarzy Mrożek uderzył piłkę mocno w stronę bramki Kasprzika, ale Kapel wybił piłkę ponad poprzeczką na rzut rożny. Była to właściwie jedyna sytuacja w pierwszej połowie ze strony gospodarzy, która mogła zagrozić bramce łabędzian.
W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, można by powiedzieć, że łabędzianie opadli trochę z sił po szybszej pierwszej połowie, natomiast gospodarze znacznie przyśpieszyli i zaczęli stwarzać coraz więcej groźnych sytuacji. W 81 minucie po rzucie wolnym spoza pola karnego i lekkimi zamieszaniu na polu karnym bramkę dla ŁTS zdobył Łukasz Plech. Do końca spotkania wynik się nie zmienił, pomimo iż Sokół miał kilka możliwości łącznie z rzutem wolnym, na szczęście ŁTS niewykorzystanym.
Warto wspomnieć, że w ŁTS zagrał wczoraj Daniel Gorlicki, który już kiedyś grał w Łabędach, a obecnie wrócił po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją.
Sokół Łany Wielkie - ŁTS Łabędy 0:1 (0:0)
Galeria w wyższej rozdzielczości.
Komentarze do meczu:
Rafał Adamczyk (obrońca):
Myślę, że mieliśmy w tym meczu optyczną przewagę. Szczególnie w pierwszej połowie graliśmy lepiej i mieliśmy kilka strzałów na bramkę. W drugiej połowie gra się trochę wyrównała, ale to my zadaliśmy decydujący cios i 3 punkty jadą do Łabęd.
Tomek Kasprzik (bramkarz):
Wypada cieszyć się ze zwycięstwa na ciężkim terenie, bo beniaminek okazał się trudnym rywalem. Mimo przedłużonych wakacji niektórych zawodników pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną i nawet w takich sytuacjach potrafimy wygrywać.
Marek Reichelt (kierownik zespołu, drugi trener):
Rozegraliśmy dziś pierwszy mecz ligowy z beniaminkiem i doskonale wiedzieliśmy, jak będzie to trudny mecz ze względu na to, że beniaminek to zawsze wielka niewiadoma.
Bardzo cieszą trzy punkty i myślę, że z meczu na mecz nasza gra będzie coraz lepsza. Już od wtorku zaczynamy przygotowania do kolejnego meczu.
Skład Sokoła:
R.Foit, K.Czieszowic, P.Lokwenc, Ł.Nowakowski, M.Mrożek, Damian Rogon, M.Kalinowski, Denis Rogon, Ł.Czaja, P.Misiński, M. Sałek.
Zmiany: M.Raczyński, B.Łakomy, D.Biwo oraz S.Pasecki.
Skład ŁTS:
Tomek Kasprzik, Piotr Sigmundzik, Damian Rybitwa, Rafał Adamczyk, Damian Pająk, Sławek Kantor, Krzysztof Dłubała, Łukasz Guzy, Irek Duda, Łukasz Plech, Piotr Jończyk
Rezerwa:
Daniel Gorlicki
Zmiany: 75" Daniel Gorlicki <-> Irek Duda
Żółte kartki: 91" Damian Rybitwa
SKŁADY LIG MŁODZIEŻOWYCH
A1 – JUNIORZY STARSI – 1998 i MŁODSI
1. RKS FORTUNA GLIWICE
2. LKS TĘCZA WIELOWIEŚ
3. MRKS CZARNI PYSKOWICE
4. KS BURZA BOROWA WIEŚ
5. LKS POGOŃ ZIEMIĘCICE
6. KS BOJKÓW
7. LKS NAPRZÓD ŚWIBIE
8. KS SPOŁEM ZABRZE
9. ŁTS ŁABĘDY
10. KS PIAST PAWŁÓW
B1 – JUNIORZY MŁODSI – 2000 i MŁODSI
IV LIGA OKRĘGOWA
GRUPA 1
1. MRKS CZARNI PYSKOWICE
2. AP GLIWICE
3. LKS AMATOR RUDZINIEC
4. PIAST SA GLIWICE
5. ŁTS ŁABĘDY
6. KS MOSiR STAL ZABRZE
D2 – MŁODZICY MŁODSI – 2005 i MŁODSI
V LIGA OKRĘGOWA
GRUPA 1
1. LKS NAPRZÓD ŻERNICA
2. LKS ORZEŁ STANICA
3. MRKS CZARNI PYSKOWICE
4. APN KNURÓW
5. ŁTS ŁABĘDY
6. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE
E2 – ORLIK MŁODSZY – ROCZNIK 2007 i MŁODSI
GRUPA 1
1. MKS SOŚNICOWICE
2. TOSZECKA AP
3. LKS ORZEŁ STANICA
4. KFA PYSKOWICE
5. AP TEAM GLIWICE
6. GSF GLIWICE
7. KS CONCORDIA KNURÓW
8. GKS PIAST GLIWICE
9. GKS GWAREK ORNONTOWICE
10. ŁTS ŁABĘDY
11. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE
TERMINY I MIEJSCA ZAWODÓW PUCHAR POLSKI
WGiE informuje, że II runda Pucharu Polski na szczeblu Śl. ZPN Podokręg Zabrze odbędzie się dnia
24.08.2016 r. o godz. 17:00. Rozlosowano następujące pary:
1. ŁTS Łabędy – LKS Jedność 32 Przyszowice
2. LKS Tempo Paniówki – GKS Gwarek Ornontowice
3. KS Salveo Drama Kamieniec – LKS Wilki Wilcza
4. LKS Gwiazda Chudów – KS Concordia Knurów
5. LKS 45 II Bujaków – Piast II Gliwice
6. LKS Młodość Rudno – Górnik II Zabrze
7. KS 94 Rachowice – KS Sośnica Gliwice
8. KS Burza Borowa Wieś – LKS Przyszłość Ciochowice
Już w najbliższą sobotę odbędzie się inauguracja sezonu 2016/2017.
W pierwszym meczu meczu Łts Łabędy zagra na wyjeździe z Sokół Łany Wielkie.
Nasz sobotni przeciwnik awansował do ligi okręgowej z A klasy.
W przerwie letniej w Łabędach zaszły pewne zmiany, zmienił się trener, z klubu odeszli Łukasz Bałuszynski, Tomek Michalik, Szymon Ignacek oraz Sebastian Radek.
W ostatnim czasie łabędzianie zagrali 2 mecze, pierwszy w ramach Pucharu Polski, a drugi kontrolny. Liczymy że i tym razem ŁTS nie zawiedzie :-)
Spotkanie na boisku w Łanach Wielkich o 17:00

ŁTS Łabędy rozegrał dzisiaj swój pierwszy i zarazem jedyny sparing. Przeciwnikiem Łabędzian był Amator Rudziniec, drużyna która na koniec ubiegłego sezonu wywalczyła awans do A-klasy.
Spotkanie zakończyło się przegraną ŁTS Łabędy 1:4 (0:1). Pierwszą bramkę podopieczni Tomka Pawlika zdobyli w pierwszych minutach meczu. Całą pierwszą połowę grała wyjściowa jedenastka, natomiast w drugiej połowie było wiele zmian, tak aby każdy mógł pograć (niektórzy kilkukrotnie).
Spotkanie odbywało się w dosyć nieprzyjemnych warunkach atmosferycznych, ponieważ większą część meczy padał deszcz.
Komentarz Rafała Adamczyka (obrońca):
Słaby mecz w naszym wykonaniu, nie tak to powinno wyglądać. Mamy teraz tydzień czasu na wyciągnięcie wniosków z tego meczu i liczę na to, że w lidze juz będzie wszystko grało tak jak powinno.
Galeria w wyższej rozdzielczości.
Skład:
Tomasz Kasprzik, Rafał Adamczyk, Piotr Sigmundzik, Irek Duda, Damian Pająk, Sławek Kantor, Dawid Majerowski, Krzysztof Dłubała, Łukasz Guzy, Adam Bielec, Piotr Jończyk
Rezerwa:
Damian Rybitwa, Łukasz Plech, Michał Rochowicz, Maciek Rochowicz, Krzysztof Zelek, 3x zawodnik testowany
W dniu 24 sierpnia o 17:00 odbędzie się II runda Pucharu Polski.
ŁTS Łabędy po wygranej z Czarnymi Pyskowice awansował dalej i zmierzy się z Jednością 32 Przyszowice.
Będzie to bardzo trudne spotkanie, ponieważ gramy na wyjeździe, ponadto jeszcze niedawno Jedność grała w IV lidze, a w ostatnim meczu strzelili aż 12 goli rezerwom Gwarka Ornontowice.
Liczymy, że i tym razem się uda, ponieważ Jedność będzie również naszym przeciwnikiem w grupie II podczas zmagań ligowych, a mecz ten zagramy w połowie października.
Mecze rundy II Pucharu Polski:
Jedność 32 Przyszowice - ŁTS Łabędy
Tempo Paniówki - Gwarek Ornontowice
Drama Kamieniec - Wilki Wilcza
Gwiazda Chudów - Concordia Knurów
LKS 45 II Bujaków - Piast II Gliwice
Młodość Rudno - Górnik II Zabrze
KS 94 Rachowice - Sośnica Gliwice
Burza Borowa Wieś - Przyszłość Ciochowice
Sławomir Kantor, Kapitan zespołu:
"Początek meczu to nasza przewaga . Mieliśmy dwie bardzo dobre okazje do strzelenia bramek jednak się nie udało . Z biegiem czasu gra zrobiła się wyrównana , natomiast końcówka meczu to juz nasza przewaga udokumentowana dwiema bramkami . Dzisiejszy mecz był dla nas jak sparing , pierwszy po przerwie . Zadanie wykonaliśmy , wygraliśmy . Teraz przygotowujemy sie do inauguracyjnego pojedynku z beniaminkiem . Jesteśmy dobrej myśli i zrobimy wszystko żeby zgarnąć 3 pkt"
Rafał Adamczyk, obrońca.
" Myślę że kontrolowalismy grę przez całe spotkanie. Dłużej utrzymywalismy się przy piłce i mieliśmy więcej okazji do zdobycia bramki. Patrząc na to kiedy zaczęliśmy przygotowania do sezonu myślę że nawet dobrze to wyglądało. Mnie osobiście cieszy debiut braci Rochowiczów którzy są naszymi wychowankami. Ale już zapominamy o tym meczu i przygotowujemy się do pierwszego meczu ligowego"
Ireneusz Duda, nominalny pomocnik, dziś z konieczności na obronie:
" Od początku postawiliśmy na boisku warunki gry. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie pomimo kilku braków kadrowych. Teraz przygotowujemy się na pierwszy mecz ligowym w Łanach , żeby zgarnąć 3pkt. Dziś niejako z konieczności musiałem grać na obronie, co było dla mnie nowym doświadczeniem gdyż całą swoją karierę byłem pomocnikiem, zagraliśmy natomiast na zero z tyłu, nie popełniłem indywidualnego błędu na tej pozycji więc wydaję mi się, ze mogę być ze swojego występu zadowolony. Obojętnie na jakiej pozycji chcę pomóc kolegom w osiągnięciu jak najlepszego wyniku w tym sezonie."
Tomasz Kasprzik, bramkarz:
Był to ciężki mecz dla obu drużyn, z wiadomych względów, fajnie że udało nam się go wygrać, bo to oznacza, że możemy dalej kontynuować przygodę z pucharem polski ?
W dniu dzisiejszym ŁTS Łabędy pokonał przy Fiołkowej w I rundzie Pucharu Polski w ramach śląskiego ZPN zespół Czarnych Pyskowice 2:0 (0:0).
Mecz ten był właściwie pierwszym prawdziwym sprawdzianem przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Przypomnijmy, że w związku z zamieszaniem związanym ze zmianą trenera pierwszego zespołu i roszadami w kadrze ŁTS miał spore opóźnienie w przygotowaniu do rozgrywek. Sprawdzian ten był więc niezwykle cenny i jak widać po wyniku piłkarze zdali go na "piątkę"
We wtorek 9.08 o 17.30 ŁTS Łabędy przy Fiołkowej podejmie zespół Amator Rudziniec, który jest prowadzony przez Tomka Pawlika. Będzie to mecz kontrolny, w którym piłkarze Mieczysława Agafona sprawdzą swoją kondycję przed rundą jesienną. Warto wspomnieć, że Amator niedawno awansował do A klasy.
W najbliższy poniedziałek o godzinie 15:30 treningi wznowią Młodziki ŁTS. Wszystkich zainteresowanych treningami zapraszamy na trening lub kontakt z trenerem Tomkiem Pawlikiem.






