Młodziki prowadzone przez Tomka Pawlika wzięły udział w turnieju KGHM Zanam Polkowice Football Cup 2016.
Rozegrali kilka spotkań:
Amico Lubin - ŁTS Łabędy 1:0
ŁTS Łabędy - Eskadra Bolesławiec 0:1
Łts Łabędy - UKS Czarni Żagań 4:0
KS Polkowice - Łts Łabędy 0:1

W półfinale spotkali się z Zagłębiem Lubin, z którym przegrali 0:5. W walce o 3 miejsce zagrali ponownie z Eskadrą Bolesławiec. Mecz był wyrównany, przy stanie 2:2 w ostatniej minucie zwycięską bramkę strzeliła drużyna przeciwna.
Ostatecznie łabędzianie zajęli wysokie 4 miejsce. GRATULUJEMY!!!

Serdeczne podziękowania dla kierownika KS Polkowic Pana Piotra Wójcika, podziękowania dla Pani Teresy (właścicielki zajazdu Adria) oraz dla wszystkich organizatorów.

W ocenie trenerera turniej był dobrze zorganizowany. Cytując trenera "nie spodziewałem się tak wysokiej pozycji w tak doborowych drużynach. Jestem zawodolony z chłopaków".

Aktualna tabela:

Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw Rem Po Bramki
1 ŁTS ŁABĘDY 18 41 13 2 3 106:19
2 LKS NAPRZÓD ŚWIBIE 18 40 12 4 2 70:21
3 MKSR CZARNI PYSKOWICE 18 37 11 4 3 72:25
4 KS BOJKÓW 18 36 11 3 4 68:27
5 LKS TĘCZA WIELOWIEŚ 18 35 11 2 5 66:40
6 LKS POGOŃ ZIEMIĘCICE 18 31 10 1 7 59:31
7 LKS GWIAZDA CHUDÓW 17 16 5 1 11 45:61
8 KS SPOŁEM ZABRZE 17 11 3 2 12 30:98
9 LKS VICTORIA PILCHOWICE 18 6 2 0 16 18:89
10 RKS FORTUNA GLIWICE 18 4 1 1 16 16:139

Niedawno swoje zmagania ligowe zakończyli Juniorzy ŁTS Łabędy prowadzeni przez Rafała Adamczyka.
Zajęli oni 1 miejsce w swojej grupie Zabrze A1 Junior. Gratulujemy :)

Komentarz trenera Rafała Adamczyka:
Myślę, że dobry sezon w naszym wykonaniu, chociaż mógłby być jeszcze trochę lepszy, gdyby była zawsze taka frekwencja jak na ostatnim meczu. Uważam, że zebraliśmy fajna drużynę z dobrym charakterem do gry, do tego dopisywała atmosfera w szatni i wyszedł z tego całkiem dobry wynik. Gratuluję wszystkim zawodnikom, ponieważ każdy z nich dołożył cegiełkę do tego sukcesu.

Młodziki Tomka Pawlika przegrały dzisiaj na wyjeździe z Concordią Knurów 3:2.
Obie bramki dla łabędzian strzelił Staszek Obermajer.
Najpierw bramkę strzelili gospodarze, ale ŁTS wyrównał na 1:1, sytuacja powtórzyła się ponownie, gdy gospodarze prowadzili 2:1 ponownie Ober wyrównał zdobywając bramkę dla ŁTS.
Niestety dla Młodzików spotkanie zakończyło się przegraną. Warto wspomnieć, że jutro łąbędzianie jadą do Polkowic na turniej KGHM Zanam Polkowice Footbal Cup 2016.

Żaki Dawida Majerowskiego oraz kilku Orlików Tomka Kasprzika uczestniczyło dzisiaj w projekcie "Zabawa z piłką tenisową" w Leśnym Zakątku Zdrowia.
Miał on na celu promocje sportu wśród dzieci trenujących w najmłodszych drużymach ŁTS Łabędy.
W ocenie trenera Dawida Majerowskiego było to bardzo dobre doświadczenie, młodzi mieli dużo ćwiczeń koordynacyjnych.
Po zajęciach był poczęstunek. Podczas zajęć obecny był partner ŁTS Łabędy - Telewizja Imperium Gliwice.

Za nami sezon 2015/2016 w lidze okręgowej. Jako kibic ŁTS czuję się po nim tak, jak w ostatnim meczu w Lubomii. Kolejno – wiara, zrezygnowanie, nadzieja, euforia i na koniec lekkie rozczarowanie…
Czy uzasadnione? Po części na pewno, bo do ostatnich chwili walczyliśmy o mistrzostwo w naszej grupie, a drugie miejsce to w naszym przypadku nawet nie srebrny medal, jednak obiektywnie patrząc na dokonania naszych zawodników, ilość goli Łukasza Bałuszyńskiego, serie meczów bez porażki, przy niezwykle wąskiej w niektórych meczach kadrze, należy uznać to drugie miejsce za naprawdę świetny wynik. Ostatecznie ulegliśmy  drużynie z Wilczy, która w tym sezonie miała i długą ławkę, i prywatnego sponsora, który jasno określił cel i nie skąpił środków na zrealizowanie tego celu.
Można powiedzieć, że problem w tym sezonie, już w sierpniu sprokurowaliśmy sobie sami. Po dwóch wygranych, przyszły dwie porażki – w Gaszowicach, i przy Fiołkowej z Naprzodem Borucin – które były jedynymi w tym sezonie. Warto zauważyć, że to właśnie wtedy zagraliśmy bez Bałuszyńskiego w składzie, a z nim w ataku, w tym sezonie meczu nie przegraliśmy.
W tym samym czasie Wilki, nie licząc remisu z Rafako, kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa. Z kolei na przeciwnym biegunie, było wiadomo, że coś złego dzieje się w drużynie zza miedzy, gdyż Fortuna dostawała pokaźny bagaż bramkowy w każdym meczu.

Zapraszamy wszystkie Żaki Dawida Majerowskiego wraz z rodzicami w piątek 17 czerwca na godzinę 15:30 do Leśnego Zakątku Zdrowia w Łabędach (korty tenisowe) na zabawę z piłką tenisową.
Zapisy przyjmuje trener Dawid Majerowski. Impreza jest bezpłatna.
Zapraszamy wszystkich rodziców do kibicowania. 

Będzie dostępny bezpłatnie poczęstunek, kiełbaski i napoje :)

Aktualna tabela:

Tabela rozgrywek w sezonie 2015/2016

Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw Rem Po Bramki
1 GKS GWAREK ORNONTOWICE 18 51 17 0 1 152:42
2 GKS PIAST GLIWICE 18 43 14 1 3 177:27
3 LKS 35 GIERAŁTOWICE 18 42 14 0 4 98:59
4 KKS KOLEJARZ GLIWICE 18 26 8 2 8 69:70
5 KF AKADEMIA PYSKOWICE 18 25 8 1 9 76:107
6 LKS NAPRZÓD ŻERNICA 18 21 6 3 9 78:110
7 MKS ZABORZE I 18 20 5 5 8 61:85
8 Stow. SR APN KNURÓW I 18 18 5 3 10 72:95
9 ŁTS ŁABĘDY 18 10 3 1 14 50:121
10 MKS SOŚNICOWICE 18 6 2 0 16 51:168

Kilka dni temu zakończyły się zmagania ligowe Orlików.
Po 18 kolejkach łabędzianie zajęli 9 miejsce w tabeli wyprzedzając MKS Sośnicowice. Podczas rundy jesiennej drużyna była prowadzona przez bramkarza Tomka Michalika, a w rundzie wiosennej Orliki prowadził bramkarz Tomek Kasprzik.
Był to ciężki sezon dla młodych piłkarzy, ponieważ zwyciężyli tylko 3 spotkania, a aż 14 przegrali, jednak z każdym meczem trener Tomek Kasprzik komplementował swoich zawodników widząc nadzięję na przyszły sezon.
Będziemy kibicować Orlikom w następnym sezonie :)

 

Komentarz trenera Tomka Kasprzika podsumowujący sezon:
Podsumowując sezon a w zasadzie rundę wiosenną, bo tylko w niej prowadziłem chłopaków. Jestem umiarkowanie zadowolony z tej połówki rozgrywek, ponieważ było widać postęp w grze drużynowej, co napawa optymizmem. Natomiast ciężko wyróżnić kogoś kto przez krótki okres tych dwóch/trzech miesięcy pracy ze mną zrobił zauważalnie indywidualne postępy. Teraz mam zamiar pracować z chłopakami nad koordynacją, techniką a przede wszystkim nad grą w obronie i dyscypliną, bo z tym jest największy problem, porównując z innymi drużynami, z którymi się mierzyliśmy. Dlatego czeka nas mnóstwo pracy i nauki, jednak jestem spokojny o moje maluchy i wiem, że będą się rozwijać w szybkim tempie i niebawem zobaczymy tego efekty.

Młodziki ŁTS prowadzeni przez Tomka Pawlika przegrali wczoraj na własnym boisku z Stow. SR APN Knurów 0:7.
Łabędzianie mają przed sobą jeszcze 2 spotkania w ramach II ligi wojewódzkiej D1 Młodzik.
 

Trampkarze ŁTS prowadzeni przez Marka Reichelta pokonali dzisiaj na własnym boisku MKS Zaborze 5:1.

Bramki strzelali Jakub Dłubała x1, Dominik Harazmus x3, Jarek Wilczek x1 
Było to już ostatnie spotkanie Trampkarzy w ramach IV ligi wiosna grupa Zabrze C1 Trampkarz.
Drużyny z tej grupy mają jeszcze jedną kolejkę przed sobą, ale łabędzianie będą pauzować.

Lista strzelców ŁTS sezonu 2015/2016
Łukasz Bałuszyński 31
Łukasz Plech 9
Łukasz Guzy 8
Rafał Adamczyk 8
Krzysztof Dłubała 6
Radek Góra 4
Szymon Ignacek 3
Sławek Kantor 3
Maciek Gaweł 3
Maciek Potucha 1
Piotr Sigmundzik 1
Damian Pająk 1
Wojtek Blaszke 1

Ponadto jeśli dobrze policzyliśmy bramki to Łukasz Bałuszyński był najbardziej bramkostrzelnym piłkarzem podczas sezonu 2015/2016 w naszej grupie :-)
Gratulacje Balu.

NASI SPONSORZY STRATEGICZNI:

 

 

 

 

 

 

 

NASZE LOGO: