Sobota 05.11.2016 13:00 stadion przy Fiołkowej w Gliwicach.
 
W najbliższą sobotę ŁTS podejmie na własnym boisku KS 94 Rachowice. Po ostatnich 2 zwycięstwach łabędzian zaostrzył się apetyt na kolejne zwycięstwo. Aktualnie drużyna z Rachowic zajmuje 5 miejsce w tabeli. W poprzednim sezonie mieliśmy okazję zagrać z nimi dwukrotnie, a oba mecze zakończyły się zwycięstwem ŁTS.
Zapraszamy wszystkich na to spotkanie,

Juniorzy prowadzeni przez Rafała Adamczyka przegrali wczoraj na wyjeździe z Tempo Paniówki 4:2. Bramki dla łabędzian zdobył Stanisław Mandrak.
Był to już ostatni mecz juniorów rundzie jesiennej. Do wiosennych rozgrywek przezimują na 8 miejscu w tabeli. 

Aktualna tabela:
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw Rem Po Bramki
1 GKS DĄB GASZOWICE 12 36 12 0 0 50:15
2 LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE 12 24 7 3 2 40:22
3 LKS ZAMECZEK CZERNICA 12 24 8 0 4 40:26
4 KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY 12 22 7 1 4 33:24
5 KS 94 RACHOWICE 12 20 6 2 4 22:22
6 LKS UNIA KSIĄŻENICE 12 18 5 3 4 19:23
7 ŁTS ŁABĘDY 12 18 4 6 2 18:21
8 LKS DRAMA ZBROSŁAWICE 12 18 5 3 4 36:19
9 KS ROW II 1964 RYBNIK 12 17 5 2 5 45:24
10 LKS SOKÓŁ ŁANY WIELKIE 12 15 5 0 7 26:29
11 LKS 1908 NĘDZA 12 14 4 2 6 31:32
12 LKS BUK RUDY 12 14 4 2 6 16:26
13 KS RYMER RYBNIK 12 13 3 4 5 19:23
14 LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 12 9 2 3 7 13:34
15 MKSR CZARNI PYSKOWICE 12 5 1 2 9 12:38
16 LKS MŁODOŚĆ RUDNO 12 4 1 1 10 11:53

Zakończyła się 12 kolejka spotkań ligi okręgowej grupy Katowice II. Runda jesienna wchodzi w decydującą fazę. Za nami zmiana czasu z letniego na zimowy, a do końca rozgrywek w tym roku zostały już jedynie trzy kolejki spotkań. Nasz zespół tym razem swoje spotkanie rozgrywał w niedzielę w Rudach na boisku miejscowego Buku. Zmiana rytmu meczowego z soboty na niedzielę najwyraźniej była pozytywnym czynnikiem, ponieważ ŁTS w efektownym stylu wygrał spotkanie z Bukiem aż 3:0. Szczegóły spotkania zostały podane we wcześniejszym artykule. W kolejnym niedzielnym spotkaniu KS 94 Rachowice z rezerwami Rowu Rybnik padł remis 3:3. Pierwsze miejsce w tabeli oczywiście nie mogło ulec zmianie, gdyż przewaga Dębu Gaszowice nad pozostałymi drużynami była zbyt duża, ale Dąb i tak powiększył jeszcze tą przewagę aż do 12 punktów i z całą pewnością nawet z matematycznego punktu widzenia zostanie już mistrzem jesieni. Dąb tym razem pokonał naszych sąsiadów z Pyskowic aż 5:0. Dominacja zespołu z Gaszowic jest tak duża, że na dzień dzisiejszy, mimo iż nie dograliśmy jeszcze jednej całej rundy jest to niemal murowany kandydat do awansu. Bilans 12 zwycięstw w 12 meczach musi budzić szacunek. Pozostaje natomiast mieć nadzieję, że w kolejnej rundzie albo to Dąb trochę spuści z tonu albo pozostałe drużyny (łącznie z naszą) zaczną w końcu wspinać się na wyżyny swoich umiejętności i prowadzić równorzędną walkę z Dębem, aby nasza grupa Katowice II nabrała trochę atrakcyjności, bo z perspektywy kibiców, mimo iż tak jak pisaliśmy respekt drużynie z Gaszowic jak najbardziej się należy, ale staje się to już po prostu nudne i przewidywalne. Drugie miejsce w tabeli w dalszym ciągu zajmuje drużyna Jedności 32 Przyszowice, która jednak jedynie zremisowała w Ciochowicach z Przyszłością 1:1, co można uznać za sporą niespodziankę biorąc pod uwagę przepaść między tymi drużynami w tabeli. Najciekawszym spotkaniem z punktu widzenia układu w tabeli i chyba także boiska sądząc po wyniku był mecz zajmującego dotychczas 4 miejsce w tabeli Zameczku Czernica z 3 w tabeli Naprzodem Rydułtowy. Gospodarze z Czernicy wygrali spotkanie 3:2 i zamienili się z Naprzodem miejscami w tabeli. Z pozostałych spotkań na uwagę zasługuje kolejna wysoka przegrana Młodości Rudno - tym razem aż 7:0 z LKS Nędza oraz drugie z rzędu zwycięstwo Sokoła Łany Wielkie, który tym razem pokonał Dramę Zbrosławice 2:1.

Wyniki ostatniej kolejki:

LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 1:1 LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE 2016-10-29 14:00
LKS ZAMECZEK CZERNICA 3:2 KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY 2016-10-29 14:00
LKS BUK RUDY 0:3 ŁTS ŁABĘDY 2016-10-30 14:00
KS 94 RACHOWICE 3:3 KS ROW II 1964 RYBNIK 2016-10-30 13:00
KS RYMER RYBNIK 2:2 LKS UNIA KSIĄŻENICE 2016-10-29 14:00
LKS 1908 NĘDZA 7:0 LKS MŁODOŚĆ RUDNO 2016-10-29 14:00
LKS SOKÓŁ ŁANY WIELKIE 2:1 LKS DRAMA ZBROSŁAWICE 2016-10-29 11:00
GKS DĄB GASZOWICE 5:0 MKSR CZARNI PYSKOWICE 2016-10-29 14:00

W 12 kolejce ligi okręgowej sezonu 2016/17 ŁTS udał się do Rud Wielkich na spotkanie z sąsiadem z ligowej tabeli. Trudno było jednoznacznie powiedzieć czego mogliśmy się po łabędzianach w tym meczu spodziewać (porażka w poprzednim meczu wyjazdowym 0-7, wygrana z drużyną z „czuba” 3-2 oraz niezwykle małe pole manewru, jeśli chodzi o kadrę – w Rudach na ławce rezerwowych był tylko jeden zawodnik z pola). ŁTS jednak zagrał świetnie taktycznie, kontrolując spotkanie od początku do końca pewnie zwyciężając 3-0. Już w 2 minucie szczęścia z rzutu wolnego próbował Dawid Majerowski, gola jednak nie było. Dziesięć minut później, „Norek” znów był zamieszany w akcję pod polem karnym rywali, ładna klepka na szesnastce i doskonałe wykończenie Łukasza Plecha. Na tablicy wyników 0-1. ŁTS poszedł za ciosem i trzy minuty później Adam Bielec podwyższył na 2-0. W kolejnych minutach uderzali ponownie Plech, a w 32 minucie ładną indywidualną akcją popisał się Bielec, niestety uderzył piłką wprost w bramkarza gospodarzy. Gospodarze zatrudnili Tomka Kasprzika w 34 minucie, nasz golkiper był na posterunku. Pierwszą połowę zakończył strzał Sławka Kantora z rzutu wolnego – niestety piłka zatrzymała się na murze. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, to Łabędzianie częściej byli przy piłce i stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. W 47 minucie piłki do siatki nie dali skierować kolejno Duda, Kantor i Adamczyk. Okolice sześćdziesiątej minuty to dwie zmarnowane okazje Ireneusza Dudy, a siedemdziesiątej – dwie Adama Bielca. W 83 minucie na własnej połowie piłkę przejął „El Capitano” i wykonał fantastyczny rajd pomiędzy zawodnikami Buku, kończąc piękną akcję pewnym strzałem obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Na tablicy wyników widniało 0-3 i nic złego łabędzianom nie mogło się już w tym meczu stać. Zresztą trzeba być uczciwym - nie mogło im się nic stać na przestrzeni całego spotkania. Zawodnicy ŁTSu grali pewnie, szybko i z pomysłem. Tym samym odnieśliśmy drugie z rzędu zwycięstwo i znowu częściej spoglądamy w górę tabeli, aniżeli w jej drugą stronę.

(Tekst: Michał Wojtowicz)

Galeria w wyższej rozdzielczości.

Pomeczowe komentarze:

Sławek Kantor:
Zasłużone zwycięstwo. Dobry mecz w naszym wykonaniu. Przewaga od początku do końca meczu. Cieszy drugie zwycięstwo pod rząd. Mam nadzieję, że juz do końca rundy wygramy wszystkie mecze i będziemy piąć się w górę tabeli.
Ireneusz Duda:
Od początku do końca to my stawialiśmy warunki gry. Mimo braków kadrowych daliśmy radę i zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. I 3pkt wracają do Łabęd. Teraz skupiamy się na meczu z Rachowicami, żeby potrzymać zwyciezką passę. 
Rafał Adamczyk:
Dobry mecz w naszym wykonaniu. Całe spotkanie było pod naszą kontrola. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wyżej wygrać te spotkanie.
Tomek Kasprzik:
Kolejne ważne i przede wszystkim zasłużone 3 punkty. Zagraliśmy dobry mecz mimo problemów kadrowych, trzeba się z tego cieszyć i w następny weekend wygrać kolejny, trzeci już mecz z rzędu :-)

Skład ŁTS:

Tomek Kasprzik, Rafał Adamczyk, Jan Goryczka, Piotr Sigmundzik, Damian Pająk, Adam Bielec, Sławek Kantor, Dawid Majerowski, Łukasz Plech, Ireneusz Duda, Marcin Rochowicz

Rezerwa: Bartosz Blachut

Zmiany: 83" Bartosz Blachut <-> Łukasz Plech

Podopieczni Tomka Kasprzika przegrali ulegli dzisiaj na wyjeździe Stow. SR APN II Knurów 2:3. Bramki dla łabędzian strzelali Paweł Urbańczyk oraz Karol Radzki.
Był to ostatni mecz w rundzie jesiennej, a młodziki kończą ją na 4 miejscu w tabeli. Dla porównania ubiegły sezon łabędzianie kończyli na przedostatnim dziewiątym miejscu.

Komentarz trenera Tomka Kasprzika:
Był to ostatni mecz mojej drużyny w tej rundzie, jestem z nich naprawdę dumny, bo pomimo tego, że graliśmy w 7 czyli o 2 zawodników mniej niż powinniśmy, potrafiliśmy wyciągnąć wynik z 2:0 na 2:2, w prawdzie nie udało się go do końca utrzymać lub wyjsć na prowadzenie, ale chłopaki naprawdę pokazali charakter. A co do zakończonej rundy jestem umiarkowanie zadowolony, ponieważ nie zrobiliśmy postępów tak dużych jakich oczekiwałem. Jednak wina nie leży po stronie zawodników, a roszad jakie zaszły w drużynie, jest dużo nowych twarzy, które dopiero zaczynają grać w piłkę i mam nadzieje, że w kolejnej rundzie zobaczymy bardzo duży progres w grze maluchów.  

Trampkarze ŁTS prowadzeni przez Tomka Pawlika pokonali dzisiaj KS Bojków 5:1. Bramki dla łabędzian strzelali Bartek Muszyński, Stanisław Obermajer, Mateusz Nowotarski, Konrad Klimas oraz Dominik Miszok.

Podopieczni trenera Dawida Majerowskiego ulegli na własnym boisku 2:6 z AP Team II Gliwice. Bramki dla ŁTS strzelali Szymon Kuropatwa oraz Bartosz Kałuża. Był to ostatni mecz w rundzie jesiennej łabędzkich orlików. Po 8 kolejkach zajmują 4 miejsce w swojej tabeli. Gratulujemy :)

Podsumowanie rundy jesiennej przez trenera:
Pierwsze mecze w naszym wykonaniu wyglądały słabo, przegraliśmy 2 mecze bardzo wysoko, ale udało mi się zebrać drużynę i już było tylko lepiej, co było widać po wynikach. Kolejne 3 mecze pod rząd wygrane, zakończyliśmy porażką z liderem. Ogólnie jestem zadowolony z chłopaków, bardzo duży progres, nie mogę się doczekać następnego sezonu.

Junior Młodszy:
IV LIGA OKRĘGOWA B1 gr. 1
WGiE informuje, że został orzeczony WO 3-0 na korzyść drużyny LKS Amator Rudziniec w zawodach pomiędzy ŁTS Łabędy – LKS Amator Rudziniec z dnia 22.10.2016 r. Drużyna ŁTS Łabędy została zdekompletowana.

Kara finansowa za otrzymaną 3. żółtą kartkę w 11. kolejce: DŁUBAŁA KRZYSZTOF (ŁTS ŁABĘDY), PAJĄK DAMIAN (ŁTS ŁABĘDY)
Kara 1 meczu dyskwalifikacji za otrzymaną 4. żółtą kartkę w 11. kolejce: Kara biegnie od 23.10.2016 r.: GUZY ŁUKASZ (ŁTS ŁABĘDY)

W najbliższą niedzielę o 14:00 ŁTS uda się do Rud Wielkich, gdzie zmierzy się z miejscową drużyną Buk. W obecnym sezonie drużyny grają na podobnym poziomie, ŁTS jest na 9, a Buk na 10 miejscu w tabeli po 11 kolejkach. 
Z uwagi na czwartą żółtą kartkę w najbliższym spotkaniu nie zagra Łukasz Guzy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków ŁTS do Rud Wielkich na ulicę Cegielską w niedzielę o 14:00.

Młodziki ŁTS przegrały dzisiaj na wyjeździe z Jednością 32 Przyszowice 7:3. Dwie bramki zdobył Rafał Opiło, a jedną Paweł Urbańczyk.

NASI SPONSORZY STRATEGICZNI:

 

 

 

 

 

 

 

NASZE LOGO: