Oficjalny Serwis Klubu

„Z dużej chmury, mały deszcz”…. NIC Z TYCH RZECZY!!!!!!! Mecz zapowiadany jako szlagier rundy wiosennej w 100% wywiązał się z tego założenia, i to na każdej możliwej płaszczyźnie. O oprawach i kibicach nie będziemy już tutaj wspominać, bo byli rewelacyjni co widać w relacjach foto.

Sportowo piłkarze również stanęli na wysokości zadania i dramaturgia meczu godna była spotkania na szczycie.

1 maja w ramach 25 kolejki Majer A klasy, lider ŁTS Łabędy przy pięknej pogodzie i pełnych trybunach podejmował wicelidera Concordię Knurów. Pierwsze minuty spotkania to ostrożna gra obu ekip. Piłkarze przede wszystkim starali się nie popełnić błędu, a to skutkowało nielicznymi sytuacjami pod obiema bramkami. W 8 i 35 minucie na bramkę gości uderzał Rafał Kucza, jednak nieskutecznie. Po pół godzinie do głosu doszli goście co udokumentowali bramką zdobytą przez Marka Gola. Łabędzianie szybko ruszyli do odrabiania strat. W 38 minucie blisko zdobycia bramki był Rafał Kucza, ale obrońca Concordii wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Dwie minuty później Ignacek podał do Pająka, ale i ten strzał został zablokowany. W kolejnej akcji po rzucie rożnym minimalnie chybił Piotr Sigmundzik. Kolejne minuty przed przerwą to istny rollercoaster. W 44 minucie Grzegorz Suchanek podwyższył na 2:0 dla gości, a minutę później ŁTS zdobył bramkę kontaktową za sprawą Rafała Kuczy. 1:2 do przerwy zapowiadało wielkie emocje w drugiej połowie i faktycznie ich nie zabrakło. W 51 Rafał Perczyński strzelał z rzutu wolnego, piłka poszybowała nad bramką. W 54 minucie celny strzał oddał Dawid Majerowski, niestety w środek bramki. W 61 minucie przyszło upragnione wyrównanie. Świetną indywidualną akcją popisał się Damian Pająk, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Minutę później „Spajdi” ponownie stanął przed szansą zdobycia gola, ale goście zdążyli z blokiem. W 64 minucie Rafał Kucza lobował bramkarza gości, niestety przeniósł piłkę nad poprzeczką. W końcu przyszła 65 minuta i świetna kontra ŁTSu. Łabędzianie błyskawicznie wyszli trójką z własnej połowy, a akcję wykończył Sławomir Kantor. Wspaniała remontada, zwycięstwo ŁTS 3:2 i 15 mecz bez porażki. Cytując Andrzeja Twarowskiego to było „meczycho”!!