Oficjalny Serwis Klubu

W niedzielne popołudnie udalismy się na spotkanie 22 kolejki do Rudna. Miejscowa Młodość w poprzedniej kolejce sprawiła nie lada niespodziankę, pokonując w Knurowie miejscową Concordię. Wiadomo było że spotkanie lidera z Młodością nie będzie należało do łatwych.

Łabędzianie już w 3 minucie spotkania objęli prowadzenie, bramkę zdobył Mariusz Kwasniok. Nie zwalniająć tempa szukamy okazji do podwyższenia w tym spotkaniu. Niestety w 21 minucie gospodarze wyrównują po bramce z rzutu karnego Nowaka. Ta bramka nie podcięła skrzydeł naszej druzynie, konsekwentnie szukaliśmy okazji do objęcia prowadzenia, ta przytrafiła się kapitanowi naszej jedenastki, w 36 minucie bramkę zdobywa Sławomir Kantor. Na przerwę schodzimy z prowadzeniem.

Druga częśc spotkania okazała się bardziej emocjonująca niż pierwsza, i to nie tylko ze względu na bramki, głównym (anty) bohaterem okazał się arbiter główny tego spotkania. w 63 minucie swojaka zalicza zawodnik Młodości, i tym samym prowadzimy 1:3. Niestety gospodarze gonią wynik i zdobywają drugą bramkę, w 67 minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Nowak. Staramy się utrzymać korzystny dla Nas wynik, w 71 minucie drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul ujrzał Jan Goryczka. Od tego momentu gra zrobiła się nerwowa,  zaostrzyła się, było sporo fauli po obu stronach. Wydawało by się że utrzymamy wynik do końca, niestety arbiter główny tego spotkania w doliczonym czasie dyktuje rzut karny z kapelusza dla gospodarzy. W międzyczasie strzelec dwóch poprzednich bramek schodzi z boiska i udaję się po piasek, by zasypać sobie dziurę w miejscu jedenastki, to tak wolno ? widocznie w Rudnie tak. Rzut karny zamienia na trzecią bramkę i tym samym staje się bohaterem Rudna.