W ostatnim sprawdzianie przed meczami ligowymi ŁTS pokonał drużynę Orzeł Biały Brzeziny Śląskie 4:1.
Dwie bramki strzelił Mariusz Kwaśniok oraz jedną zawodnik testowany.
Jako ciekawostkę ŁTS pojechał na to spotkanie bez bramkarza, a bramki łabędzian bronił zawodnik drużyny przeciwnej :-)
Za tydzień łabędzianie rozegrają pierwsze spotkanie ligowe, a na Fiołkową przyjedzie LKS Raszczyce.
Zbliża się termin rozliczania z urzędem skarbowym, więc polecamy przekazanie 1% podatku na ŁTS Łabędy.
Łabędzkie Towarzystwo Sportowe zachęca do przekazania 1% należnemu państwu podatku na rzecz klubu.
Sprawa jest bardzo prosta wystarczy w swoim rocznym zeznaniu w odpowiednim polu formularza (Wniosek o przekazanie 1% podatku należna na rzecz organizacji pożytku publicznego) wpisać KRS 0000283966 z dopiskiem ŁTS Łabędy. Przekazana kwota trafi poprzez Fundacje Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN na konto klubu.
Za przekazanie 1% dziękujemy.

W trakcie turnieju APN CUP został rozegrany konkurs rzutów karnych. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju wykonywali rzut karny, kto nie strzelił odpadał. Z pośród 100 uczestników w pierwszej trójce konkursu znalazło się dwóch naszych zawodników. Drugie miejsce zajął Oliwier Karpata, natomiast trzecie Paweł Urbański.
Na koniec turnieju zostały wylosowane szczęśliwe losy. Nasz zawodnik Rafał Opiło został nagrodzony piłka.
Zostały wręczone nagrody zespołowe, puchar, medale i dyplom pamiątkowy.
Podopieczni Jerzego Werońskiego przegrali kolejny sparing. Tym razem ulegli Iskrze Połomia 2:3.
Bramki dla łabędzian strzelał Adam Bielec i zawodnik testowany.
Młodziki ŁTS Łabędy wzięły udział w turnieju w Szczygłowicach APN CUP.
W ramach swojej grupy rozegrały mecze:
AP Gliwice - ŁTS Łabędy 0:0
ŁTS Łabędy - Jedność 32 Przyszowice 0:3
Dąb Gaszowice - ŁTS Łabędy 1:1
ŁTS Łabędy - APN II 1:1
W grupie łabędzianie zajęli 4 miejsce, a następnie pokonali Start Sierakowice 3:1 zajmując w turnieju 7 miejsce.
Gratulujemy :)
Podopieczni Jerzego Werońskiego rozegrali dzisiaj dodatkowy sparing z Gwarkiem Zabrze. Spotkanie zakończyło się przegraną ŁTS 0:1.
W najbliższą sobotę w kolejnym sparingu łabędzianie zmierzą się z Iskrą Połomia.
Bramki dla łabędzian zdobył Piotr Sigmundzik oraz zawodnik testowany.


Seniorzy ŁTS Łabędy wczoraj rozegrali swój pierwszy z pięciu zaplanowanych przed rundą wiosenną sparingów.
Przeciwnikiem łabędzian był A-klasowy Sokół Łany Wielkie, z którym graliśmy w okręgówce w sezonie 2016/2017.
Wczorajszy sprawdzian podopiecznych Jerzego Werońskiego zakończył się remisem 5:5, a bramki strzelali Łukasz Bałuszyński, Krzysztof Dłubała oraz zawodnik testowany.
Kolejny sparing zostanie rozegrany w następną sobotę 17 lutego, a przeciwnikiem ŁTS będzie Przyszłość Ciochowice.
Nowy trener ŁTS Łabędy Jerzy Weroński wziął się ostro do pracy. Od czasu objęcia przez niego funkcji trenera odbyły się już 3 treningi.
Zaplanowana jest również seria sparingów:
10.02 Sokół Łany Wielkie
17.02 Przyszłość Ciochowice
24.02 Iskra Połomia
03.03 Drama Zbrosławice
10.03 Orzeł Biały Brzeziny Śląskie
Zawodnik ŁTS Łabędy Patryk Teter zakwalifikował się do dalszego etapu konsultacji szkoleniowej zawodników rocznika 1999.
Celem konsultacji jest przygotowanie Kadry Podokręgu Zabrze na XXVI Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze.
Po pierwszym etapie z 40 zawodników pozostało 20, w tym nasz :)
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.




