Sekcja liczyła 62 zawodników i zawodniczek zarejestrowanych, w Polskim Związku Lekkoatletyki, bowiem jak dotychczas ta dyscyplina sportu nie posiadała własnego związku sportowego. Oprócz zarejestrowanych zawodników, sekcja zrzeszała dużą grupę dzieci, uczniów szkół podstawowych Łabęd i Gliwic. Młodzi adepci biegów na orientację brali udział w zajęciach treningowych, szkoleniach organizowanych przez sekcję. Do podstawowej kadry zawodniczej sekcji należeli:
Młodziczki- Agnieszka Rembiesa, Jowita Krasiński, Natalia Greniuch.
Młodzicy-Janusz Kawalec, Grzegorz Cepa, Radosław Korda, Marek Kalus.
Juniorki- Aneta Krafczyk, Katarzyna Okrutna, Danuta Kukuła.
Juniorzy- Lucjan Wojtuń, Szymon Bania, Adam Lyszczyk, Mirosław Dzik
Seniorki-Dorota Paul, Izabela Piskosz, Jolanta Wysoka.
Seniorzy- Stanisław Skorupa, Wojciech Pędowski, Marcin Garcarz, Ryszard Korski, Lucjan Paul.
Seniorki starsze – powyżej 35 lat: Kazimiera Zawadzka
Seniorzy starsi- powyżej 35 lat: Andrzej Wysoki, Andrzej Korga.
 
   W 1987 roku zespół ŁTS występował w II lidze państwowej zajmując IV miejsce i tylko niewiele brakowało, dosłownie paru małych punktów, aby zdobył awans do I ligi. Do pierwszej ligi awansowały dwa pierwsze zespoły. Właśnie niedosyt z roku 1987 spowodował, że zawodnicy postawili sobie za cel w roku 1988 zdobycie awansu do I ligi.
Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki i duże zaangażowanie działaczy i zawodników, można żywić nadzieją, że zadanie to zostanie wykonane, a wysiłki zawodników uwieńczone awansem.
Zima to tylko pewny zastój działalności sekcji-okres ten służy głównie jako czas przygotowania do nowego sezonu, który jeżeli aura dopisze rozpocznie się w miesiącu kwietniu.
W grudniu 1987 roku seniorzy sekcji przebywali na zgrupowaniu w Wiśle, zaś juniorzy w Chabówce. Celem tych obozów było zdobycie niezbędnej kondycji.
Pod koniec stycznia 1988 roku w Giżycku odbyły się Zimowe Harcerskie Ogólnopolskie Zawody na Orientacje. W czteroosobowej reprezentacji województwa katowickiego uczestniczyły w zawodach dwie juniorki młodsze sekcji.
Aneta Krafczyk w swojej kategorii zajęła 3 miejsce, zaś Katarzyna Okrutna startująca w kategorii starszej niż normalnie uplasowała się na czwartej pozycji.
Dobra postawa naszych zawodniczek oraz identyczne lokaty ich kolegów z reprezentacji województwa, a na co dzień startujących w klubie Ziemowit Katowice sprawił, że reprezentacja województwa katowickiego wygrała zawody klasyfikacji generalnej.
W szeregi Sekcji biegów na orientacje naszego Klubu powrócił z AZS Warszawa Manfred Scholz. Warto tu zaznaczyć, że nasz zawodnik, pracownik BUMARU Łabędy z Wydziału 940, chcąc występować w liczących się zawodach biegów na orientacje musiał być członkiem klubu. A że ŁTS nie miał taką dyscyplinę w swojej działalności, przeto przejście do AZS Warszawa kiedyś było niezbędne. Manfred Scholz startował w Kopio w Finlandii w Narciarskich Mistrzostwach Świata w biegach na orientacje. Obok niego barw Polski bronił również Jan Cegiełka. Cała eskapada związana była z wieloma perypetiami- nikt nie wykupił reprezentantom Polski miejsc noclegowych na promie do Finlandii i przez dwie noce i dzień musieli szwendać się po statku nie mając nawet gdzie przykucnąć. Brak było sprzętu- tego nowoczesnego-ale na szczęście Norwegowie naszych zawodników zaopatrzyli w niego już na miejscu. Polacy zajęli odległe miejsca- Jan Cegiełka był 56 a Manfred Scholz był 59.
W sierpniu po raz pierwszy zorganizowano w Celestynie mistrzostwa sztafet 10- zmianowych. Na starcie tych sztafetowych biegów na orientację stanęli zawodnicy 10-ciu klubów. Mieli oni na poszczególnych zmianach do pokonania różne dystanse- od 6,5 kilometra o prawie 14-to kilometrowej trasy. Pierwsza zmiana wybiegła na leśną trasę punktualnie o północy. Zawodnicy z dziesiątej zmiany kończyli zmagania w samo południe. Jako pierwszy na metę przebiegł zwyciężając w tym niecodziennym maratonie zawodnik ŁTS Łabędy. Drużyna ŁTS biegła w składzie: Wojciech Pędowski, Henryk Zdanowicz, Krzysztof Bojarski, piotr Depta, Manfred Scholz, Wojciech Denkowski, Robert Krzak,, Jan Zdanowicz, Jan Gracjasz, Stanisław Skorupa.
Oprócz zmagań drużynowych rozgrywkach ligowych, biegacze na orientacje brali udział w zawodach gdzie zmagano się w klasyfikacji indywidualnej.
11 września 1988 w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Gdańsku:
Wśród juniorów Jowita Krasinska zajęła 13 miejsce, a jej koleżanka Aneta Krafczyk była 15-ta.Wśród juniorek starszych Danuta Kukuła została sklasyfikowana na 11-tej pozycji. W konkurencji juniorów Szymon Bania był 22-gi. Silna konkurencja była wśród seniorów, walka była niezwykle zacięta. Nasz zawodnik Manfred Scholz wywalczył 13-tą lokatę, a jego kolega klubowy Jan Zdanowicz był 20-ty. W zawodach o Puchar Rady Głównej ZSSP, które odbyły się w Jeleniej Górze- Manfred Scholz w biegu głównym zajął 9-te miejsce.
Październik 1988- mimo że trwały jeszcze rozgrywki w drugiej lidze biegów na orientacje, już było wiadomo, że zespół ŁTS wywalczył awans do pierwszej ligi.