Oficjalny Serwis Klubu

Sekcje prowadził kolega Krzysztof Pętlak. Ta nowa sekcja, która weszła w drugi rok działalności przy ŁTS jest niezwykle prężna. Nie straszne były dla nich chłody, niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zawodnicy starają się nie przepuszczać żadnej okazji do startu. Swoje występy w sezonie 1987 zainaugurowali udziałem w eliminacjach do drużynowego Pucharu Polski w Parchate koło Puław. Inauguracja wypadła dobrze, bowiem zawodnicy ŁTS zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się jesienią w Warszawie. W zawodach startowali zawodnicy z 30-tu klubów.
A oto najlepsze lokaty uzyskane przez zawodniczki i zawodników ŁTS w poszczególnych kategoriach:
                                    Marian Gorcarz                  15 miejsce
                                    Lucjan Paul                       25 miejsce.
Kategorie-M-35        Andrzej Korge                   10 miejsce.

W kategorii M 21 e/ elita/ startował zawodnik- pracownik Zakładów Mechanicznych” Łabędy, ale występujący w barwach AZS Warszawa –Manfred Scholz zajmując drugą lokatę.
W długodystansowych Mistrzostwach polski, jakie odbyły się w kwietniu w Szczecinie zawodnicy ŁTS-u Wojciech Pędowski zajął 18 miejsce, zaś Marian Garcorz sklasyfikowany został na 23 miejscu.
Warto tu podkreślić, że zawodnicy ŁTS nie specjalizowali się w biegach długich.
W pierwszomajowym biegu na orientacje, dyscyplina ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, na dystansie 2200 metrów zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej numer 32 Grzegorz Cepa i Robert Bielan przed Grzegorzem kowalem z Szkoły podstawowej numer 38. Dystans 3500 metrów najszybciej pokonali zawodnicy ŁTS  ; Lucjan Wojtuń, Radosław korge i Marek Mruk. Natomiast bracia Jan i Henryk Zdanowiczowie obydwaj AZS Warszawa oraz Andrzej Wysoki- ŁTS odnieśli zwycięstwo na dystansie 4200 metrów. Wśród pań wygrała Kazimiera Zawadzka.
Puchar Trójmiasta- w dwudniowych zawodach w pierwszym dniu walczono o punkty indywidualne, zaś w drugim dniu rozegrane zostały sztafety.
W poszczególnych konkurencjach nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:
Mężczyźni:
Kategoria      M-21 B         Ryszard Warski                   zajął 1 miejsce
Kategoria      M-19 B         Marek Cieślak                     zajął 2 miejsce
Kategorie      M 21 B          Lucjan Paul                       zajął 5 miejsce
Kategoria      M 21 B          Robert Krzak                     zajął 10 miejsce
Kobiety:
Kategorie      K 35             Kazimiera Zawadzka           zajęła 2 miejsce
Kategoria      K 13 A          Agnieszka Rembiesa           zajęła 4 miejsce
Kategoria      K 13 B          Jowita Krasinska                zajęła 5 miejsce
Kategoria      K 15 A          Katarzyna Okrutna             zajęła  6 miejsce
Kategoria      K 15 A          Aneta Krafczyk                  zajęła 12 miejsce
Kategoria      K 17             Danuta Kukuła                   zajęła 8 miejsce
Sztafeta seniorów w składzie: Wojciech Pędowski, Marcin Garcarz, Robert Krzak uplasowała się na ósmej pozycji.
Puchar Floty w Gdyni.
Zawodnicy ŁTS wywalczyli następujące lokaty;
Kobiety:
Kategoria      K-13 A          Agnieszka Rembiesa           zajęła 8 miejsce
Kategoria      K 13 B          Jowita Krasiński                 zajęła 4 miejsce
Kategoria      K 17 A          Danuta Kukuła                   zajęła 5 miejsce
Mężczyźni:
Kategoria      M13 B           Janusz Kawalec                 zajął 3 miejsce
Kategoria      M15 B           Lucjan Wojtuń                   zajął 10 miejsce
Kategoria      M21 A           Marcin Garcarz                  zajął 12 miejsce
                                      Wojciech Pędowski            zajął 17 miejsce

Podczas strefowych eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Polski zawodnicy ŁTS wywalczyli awans do finału kategorii:
Kategoria      K-15 a          Katarzyna Okrutna, Aneta Krafczyk
Kategoria      K-17 A          Danuta Kukuła

Zaś wśród seniorów
W M-21 A                        Robert Krzak.
Sztafetowe Mistrzostwa Polski – Rzeszów.
W konkurencji juniorek młodszych trójka zawodniczek ŁTS: Aneta Krafczyk, Agnieszka Rembiesa, Katarzyna Okrutna zdobyły brązowy medal.
Po zdobyciu brązowego medalu na drugi dzień nasze biegaczki w rozgrywkach ligowych pobiegły znakomicie, zajmując drugą lokatę.

Startujący w barwach AZS Warszawa, pracownik naszych Zakładów- Manfred Scholz w międzynarodowych zawodach w Eter na Węgrzech uplasował się w kategorii seniorów – na 23 miejscu na ponad 1500 startujących.
Natomiast podczas równie licznie i silnie obsadzonych biegów w Rumunii- Manfred Scholz zajął siedemnastą lokatę.
Indywidualne Mistrzostwa Polski rozegrano w Kostkowicach koło Zawiercia.
Ostatecznie w mistrzostwach tych wystartowały dziewczęta.
Do udziału w mistrzostwach zakwalifikowały się trzy zawodniczki i jeden zawodnik, który niestety uległ kontuzji.
Dziewczęta spisały się bardzo dobrze.
W kategorii K 15       Katarzyna Okrutna                      zajęła 5 miejsce
                            Aneta Krafczyk                           zajęła 13 miejsce
W kategorii K 17       Danuta Kukuła                            zajęła 10 miejsce.
Manfred Scholz – pracownik Zakładów, lecz zawodnik AZS Warszawa w kategorii M 21 zajął 7 miejsce.

I Puchar Brennej- impreza zorganizowana wspólnie przez Zakłady Mechaniczne „ BUMAR- Łabędy „ i AZS Warszawa.
Zawody rozgrywane były w międzynarodowej obsadzie- z udziałem przedstawicieli Czechosłowacji.
Zawodnicy ŁTS uzyskali następujące wyniki:
Kobiety;
Kategoria      K-11             A. Krasinska                      zajęła 4 miejsce
Kategoria      K-35             K. Zawadzka                     zajęła 2 miejsce
Mężczyźni:
Kategoria      M-11            T. Zawadzki                      zajął 8 miejsce
Kategoria      M-13            J. Kawalec                        zajął 5 miejsce
Kategoria      M-13            R. Koryga                         zajął 7 miejsce
Kategoria      M-13            R Krafczyk                        zajął 9 miejsce
Kategoria      M-15            M. Dzik                            zajął 7 miejsce
Kategoria      M-17            J. Gardziel                        zajął 3 miejsce
Kategoria      M-21            W. Pędowski                     zajął 4 miejsce
Kategoria      M-21            M.Garcarz                        zajął 8 miejsce
Kategoria      M-21            K. Pętlak                          zajął 12 miejsce
Kategoria      M-21            S. Skorupa                       zajął 13 miejsce
Kategoria      M-35            A. Koryga                         zajął 10 miejsce
Klasa open- Justyna, Wiesława, Wojciech i Jerzy Polakowie zajęli 3 miejsce.
Otwarte Mistrzostwa Polski LZS- na trasie w Jeleniej Górze
Dobre miejsca zajęli:
Kategoria      M-13            Rafał Krafczyk                   zdobył Vice mistrzostwo
Kategoria      K-15             Aneta Krafczyk                  zajęła 3 miejsce.
Późną jesienią zakończyły się rozgrywki w II lidze państwowej w biegach na orientację.
W rozgrywkach tych zespół ŁTS nie uzyskał awansu do I ligi-mimo, że dużo do szczęścia nie brakowało.
W połowie rozgrywek zespół ŁTS zajmował 3 miejsce z realnymi szansami na drugą lokatę, co dałoby awans.
W rozgrywkach jesiennych udało się przeskoczyć zespół Startu Bielsko Biała, ale niespodziewanie dobre wyniki Startu Tomaszów Mazowiecki i Przyszłości Warszawa, zepchnęły zespół ŁTS na 4 miejsce.