Oficjalny Serwis Klubu

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula uczestniczył w tradycyjnej Gali Podokręgu Zabrze, podsumowującej miniony rok. Zaczęła się ona od przypomnienia tego co najważniejsze dla śląskiej piłki nożnej. Po 30 latach tytuł mistrza Polski wrócił na Śląsk i sukces Piasta Gliwice był znakomitym punktem wyjścia do wyróżnień, gratulacji i podziękowań wszystkim, którzy w tym regionie tworzą rodzinę piłkarską.

- Choć w mediach i reklamie króluje hasło "Czarny piątek" dla nas jest to dzień "złoty, srebrny i brązowy" - nawiązując do przyznanych przez PZPN gwiazdek dla szkółek piłkarskich zaznaczył na wstępie Piotr Skorupa, prowadzący spotkanie klubowych działaczy i sponsorów w sali "Pod Arkadami" w Sierotach. - Kilkanaście klubów naszego podokręgu otrzymało to wyróżnienie i zarazem finansowe wsparcie, które pozwoli podnieść poziom szkolenia dzieci i młodzieży. Następnie głos zabrał prezes Podokręgu Zabrze, a zarazem wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jarosław Bryś mówiąc: - Jest mi niezmiernie miło, że kolejny raz możemy się spotkać. Pamiętacie. Cel - integracja. Z tą ideą startowaliśmy i to przez wiele lata udaje się nam robić o czym świadczy wasze zachowanie. Wchodzicie uśmiechnięci, witacie się serdecznie, rozmawiacie. Jestem z tego dumny i cieszę się, że mam zaszczyt wszystkich was przywitać. W imieniu przedstawicieli wszystkich klubów naszego podokręgu przede wszystkim przywitam osoby numer jeden i dwa w Śląskim Związku Piłki Nożnej - Prezesa Henryka Kulę i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Herberta Jattę. A w ich i swoim imieniu pragnę podziękować wszystkim działaczom klubowym, którzy są solą naszej organizacji oraz samorządowcom, bez których wsparcia mielibyśmy ogromne problemy. Na szczęście jesteście na co dzień z naszymi klubami, z ich problemami i pomagacie z czego, witając was, bardzo się cieszę. Dziękuję także sponsorom i ludziom dobrego serca, którzy nie żałując swoich pieniędzy oraz swojego czasu, pomagają ludziom kochającym piłkę nożną, w realizowaniu piłkarskiej pasji. Pomagają w tym także ludzie pracujący społecznie w Komisjach Podokręgu Zabrze: Szkolenia, Rozgrywek, Dyscypliny i Kolegium Sędziów, które na swoim posiedzeniu uhonorowało najbardziej zasłużonych.W sędziowskim gronie Brązową Odznaką Honorową Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyróżniony został Mariusz Goriwoda, a Srebrne Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Artur Grzesiuk, Tomasz Izydorczyk, Leszek Lewandowski, Kamila Płaza, Marek Serwaczak, Daniel Wiejowski i Sebastian Witulski.

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula w swojej wypowiedzi zaznaczył: - Kolega Jarek Bryś wymieniając najważniejsze osoby w Śląskim Związku Piłki Nożnej przez skromność nie powiedział o sobie. A jest moją prawą ręką i bardzo się z tego cieszę oraz przyłączam się do podziękowań dla przedstawicieli samorządów, bo 95 procent wsparcia dla klubów płynie z tego źródła. Za to wam bardzo serdecznie dziękuję i zdając sobie sprawę, że jest trudno i ciężko, proszę was, żeby w 2020 roku tego wsparcia także nie zabrakło i żeby wszystkie drużyny mogły wystartować w nowym sezonie. A skoro już mówimy o tym co nas czeka to skorzystam z okazji i złożę życzenia spokojnych radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Nabierzcie sił w zaciszu rodzinnym, żeby w Nowym Roku dalej pracować dla dobra wspólnego i rozwoju śląskiej piłki nożnej.

A po przemówieniach oraz muzycznych występach - młodych skrzypków Oliwiera i Piotra Zawidowskich oraz wokalistki Miriam Rusnarczyk - przyszedł czas wyróżnień. Nagrody fair play dla drużyn ukaranych w minionym sezonie najmniejszą liczbą kartek odebrali: Tadeusz Łępski z MSPN Górnik Zabrze (Klasa C), Joachim Szczeponik z LKS Pogoń Ziemięcice (Sushi Kushi Klasa B) i Jan Frączek z SKS Gwarek Zabrze (Majer Klasa A). Natomiast insygnia królów strzelców otrzymali: Marco Rapsiewicz, Karol Sabik i Mariusz Zawadzki oraz Mirosław Nowak. Pamiątkowymi statuetkami uhonorowani zostali także sponsorzy Podokręgu Zabrze zaczynając od firmy Jatta, którą reprezentowała Sabina Jatta. A na koniec części oficjalnej anonimowy sponsor zapowiedział przekazanie 150 piłek dla klubów Podokręgu Zabrze. Było więc od czego rozpocząć dyskusję w kuluarach...

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Sponsorzy:

 

 

 

 

 

 
Nasze logo: