W sobotę 15 czerwca piłkarze ŁTS Łabędy rozegrali swój ostatni mecz w Majer A Klasie, pewnie pokonując Zamkowiec Toszek 6:0, tym samym pieczętując awans do Ligi Okręgowej.

Przed spotkaniem odbyła się ceremonia wręczenia pamiątkowego pucharu za mistrzostwo A Klasy, który z rąk Herberta Jatty – wiceprzewodniczącego podokręgu Zabrze, przyjął nasz kapitan Sławomir Kantor.

Pierwsza polowa do najciekawszych niestety nie należała – winą obarczamy potworny upał jaki tego dnia panował w Gliwicach. Dwukrotnie bramkarza gości pokonać próbował Mariusz Kwaśniok, godny odnotowania był również celny strzał Szymona Ignacka. Kiedy wszyscy szykowali się do odpoczynku, dał o sobie znać najlepszy strzelec ŁTS w tym sezonie. Sławomir Kantor strzałem z pola karnego wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Po zmianie stron piłkarze ŁTS postanowili dać sobie i kibicom sporo radości i z impetem ruszyli na bramkę rywali. W 50 minucie Krzysztof Dłubała uderzył niecelnie z rzutu wolnego, w 53 i 56 Marcin Kafanke i Szymon Ignacek nie zdołali skierować piłki do siatki. W 65 minucie niezawodny „El Capitano” niczym lis pola karnego podwyższył wynik na 2:0. To wybiło gości z rytmu gry, a naszym piłkarzom dało wiatr w żagle i nadzieję na zdobycie 100 bramek w sezonie. Już w 69 minucie na 3:0 z rzutu karnego podwyższył Jan Goryczka, w 75 swoje okazje miał Piotr Sigmundzik, a w 79 pechową interwencją popisał się obrońca gości kierując piłkę do własnej siatki. Jubileuszowa – setna bramka padła już minutę później, w polu karnym odnalazł się Dawid Majerowski i pewnie umieścił piłkę w siatce. Łabędzianie na tym nie poprzestali i w 81 minucie wynik na 6:0 ładnym strzałem ustalił Marcin Kafanke. Należy pamiętać o fantastycznej interwencji Partyka Lawacza z 70 minuty, gdy zatrzymał napastnika gości w 100% sytuacji do zdobycia gola, a wtedy wynik był jeszcze otwarty.

Po ostatnim gwizdku sędziego na murawie i trybunach wybuchła euforia radości, był szampan, było wspólne świętowanie, a ŁTS Łabędy po rocznej przerwie wraca do Ligi Okręgowej jako mistrz A Klasy.

Tekst:Michał Wojtowicz