W czwartek 6 września zmarł w Kielcach Leszek Drogosz


Bokser: Stal Kielce, CWKS Warszawa, ŁTS Łabędy[1953], Błękitni Kielce [1956-58].
Sukcesy: brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rzymie w 1960; uczestnik Igrzysk Olimpijskich w roku 1952, 1956; 8 -krotny Mistrz Polski: 1953, 1954, 1955, 1958, 1960, 1961, 1964, 1967; Mistrz Polski juniorów w 1950; 33 razy w reprezentacji Polski [31 zwycięstw, 2 porażki]; drużynowy Mistrz Polski z Legią w 1953/54, 1954/55, 1955/56; zwycięzca Turnieju Przedolimpijskiego w 1958, 1960, 1959.
Czarodziej ringu, odtwórca jednej z głównych ról w filmie "Bokser". Mistrz Śląska w 1958 roku. Trener bokserów Iglopolu Dębica, Błękitnych Kielce.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

NASI SPONSORZY STRATEGICZNI:

 

 

 

 

 

 

 

NASZE LOGO: